کد خبر: ۹۴۳۵
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
ما اعتقاد داریم این حاجی ایرانی بی‌گناه و هیچ جرمی مرتکب نشده است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت که پیگیری‌ها برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان ادامه دارد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از میزان، «کاظم غریب‌ آبادی» در حاشیه همایش حقوق بشر آمریکایی در قزوین درباره بازداشت یک حاجی ایرانی در عربستان، گفت: ما اعتقاد داریم این حاجی ایرانی بی‌گناه و هیچ جرمی مرتکب نشده است.

وی افزود: پس از اطلاع با دستگاه‌های ذیربط در تماس بودیم و در حال حاضر هم این دستگاه‌ها پیگیر آزادی این شهروند ایرانی هستند.

کاظم غریب آبادی: پیگیری‎ها برای آزادی حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان ادامه دارد

غریب‌ آبادی بیان کرد: وزیر امور خارجه شخصا پیگیر آزادی این حاجی ایرانی است و با چند از همتایان خود در کشور‌های همسایه برای آزادی وی گفتگو کرده است که در این زمینه مداخله کنند.

به گفته معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه، علاوه بر پیگیری سازمان حج و زیارت، روز گذشته دادستان کل کشور در راستای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری برای حمایت از اتباع ایرانی در نامه‌ای از وزیر امور خارجه خواسته است به وضعیت و آزادی هر چه سریع‌تر این حاجی ایرانی رسیدگی کند.

غریب آبادی گفت: ما توصیه‌های لازم را به دستگاه‌های ذیربط کرده‌ایم و امیدواریم هرچه سریع‌تر این حاجی ایرانی به آغوش خانواده‌اش بازگردد.

یکی از حجاج کشورمان در روز عید غدیر به علت انداختن عکسی از سردار سلیمانی با کعبه توسط نیرو‌های سعودی بازداشت و زندانی شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر