کد خبر: ۹۴۵۵
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
جزیره کیش نخستین منطقه آزاد دارای نقشه جامع هوشمند سازی شده و از این به بعد تمام طرح‌های بزرگ در مناطق آزاد و جزیره کیش باید داری پیوست هوشمند سازی باشد.

برای نخستین بار جزیره کیش به عنوان پایلوت هوشمند سازی مناطق آزاد دارای نقشه راه شد و با حضور «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از این طرح ارزشمند رونمایی شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از فرینا، مشاور هوشمندسازی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که برای نخستین بار با تلاش جمعی از محققین و کارگروه هوشمندسازی و مدیریت فناوری اطلاعات کیش و بخش غیر دولتی نقش راه هوشمندسازی کیش با هدایت عالیه مدیرعامل سازمان کیش طراحی و تدوین شد، گفت: با تحقق این اقدام مهم و ارزشمند مدیران مناطق آزاد مکلف شدن برای کلیه طرح‌های مناطق آزاد پیوست هوشمندسازی تهیه کنند.

علی قدمیاری با تاکید بر این مهم که طبق این طرح؛ جزیره کیش به عنوان هاب هوشمندسازی کلیه مناطق آزاد و سایر شهر‌ها معرفی می‌شود، گفت: با رونمایی از نقشه راه هوشمند سازی «جزیره کیش و جزایر اقماری» هر نوع خدمت الکترونیکی و یا هر فعالیتی دارای نقشه راه خواهد شد.

کیش به عنوان پایلوت هوشمند سازی دارای نقشه راه شد

قدمیاری بیان داشت: طرح‌های بزرگ کیش در چارچوب نقشه راه و با پیوست هوشمند سازی اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: جزیره کیش نخستین منطقه آزاد دارای نقشه جامع هوشمند سازی شده و از این به بعد تمام طرح‌های بزرگ در مناطق آزاد و جزیره کیش باید داری پیوست هوشمند سازی باشد.

مشاور هوشمندسازی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند ایران باید جزو ده کشور برتر در هوش مصنوعی باشد گفت: از آنجا که شعار دولت سیزدهم نیز مبتنی بر دولت هوشمند بوده برای توسعه پایدار در مناطق آزاد با رویکرد هوشمندسازی کار علمی انجام می‌شود.

قدمیاری عنوان کرد: بر اساس مدل‌های بومی و با استفاده از الگو‌های بین المللی و ظرفیت‌های داخلی نقشه راهی طراحی شد که پس از این تمام طرح‌ها مبتنی و در چارچوب آن و طرح جامع پیش می‌رود و بر اساس تدبیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مقرر شد طرح‌هایی که در جزیره کیش اجرا می‌شود دارای پیوست هوشمندسازی باشند.

وی با بیان این که دوره اول این طرح چرخه زمانی اجرایی ۵ ساله است عنوان کرد: این مدل برای نخستین بار و در ۶ محور محیط زیست، اقتصاد، حکمرانی، زندگی، جابجایی و شهروندپذیری و با تاکید بر فناوری‌های همگرا در ۴ عرصه خشکی، دریا، هوایی و فضای مجازی طراحی شده است.

مشاور هوشمندسازی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: بر اساس تاکیدات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تا شهروند هوشمند نشود شهر هوشمند نخواهد شد و لذا نگاهی ویژه به آموزش و فرهنگسازی هوشمندسازی باید داشته باشیم.

گفتنی است؛ آئین رونمایی از نخستین نقشه راه هوشمند سازی جزیره کیش با حضور «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر