کد خبر: ۹۴۷۷
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
اینک فرش قرمز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای جامعه خدوم پزشکی و تحقق توریسم سلامت در مناطق آزاد کشور به روی آنان پهن است.

با هدف توسعه و تقویت امکانات پزشکی و بهبود خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت، سلامت و پزشکی در مناطق آزاد، تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی و سازمان نظام پزشکی کشور امضاء شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از فرینا، این تفاهم نامه همکاری امروز دوشنبه (۱۴ شهریورماه) به منظور خدمت‌رسانی اولیه درمانی و بهداشتی به مردم ساکن محدوده مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تلاش به‌منظور بهبود شاخص‌های حوزه سلامت در این مناطق، بین «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و «محمد رئیس‌ زاده» رئیس سازمان نظام پزشکی کشور منعقد شد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در آیین امضای این تفاهم‌نامه ضمن ارج نهادن به خدمات ارزنده‌ی کادر درمان در دوران اوج‌گیری ویروس کرونا، بیان کرد: مناطق آزاد، یک ظرفیت جدی برای جامعه پزشکی است.

سعید محمد: فرش قرمز شورای عالی مناطق آزاد برای جامعه پزشکی پهن است

سعید محمد با اشاره به مزایای مناطق آزاد، اهداف، نگرش و برنامه‌ی کلان این مناطق، گفت: اینک فرش قرمز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای جامعه خدوم پزشکی و تحقق توریسم سلامت در مناطق آزاد کشور به روی آنان پهن است و ما دستشان را به گرمی برای همکاری در این مناطق می‌فشاریم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نیز ملی شدن صنعت توریسم سلامت به کمک مناطق آزاد، جلب و جذب سرمایه پزشکی در این مناطق، صدور مجوز فعالیت در مراکز درمانی مناطق آزاد برای تمامی پزشکان، تشکیل شورای هماهنگی نظام پزشکی مناطق آزاد و کارگروه مشترک اجرایی سازی مفاد این تفاهم نامه را از اهداف آن خواند.

محمد رئیس‌ زاده همچنین در بخشی از سخنان خود اظهار داشت که برای حفظ پزشکان و بهره‌مندی کشور از فعالیت فارغ‌التحصیلان پزشکی در داخل کشور نیازمند کمک مناطق آزاد هستیم و این تفاهم نامه برای ما بسیار جدی است و با روحیه‌ای که از مدیریت جدید مناطق آزاد کشور سراغ داریم، بسیار به آن امیدوار هستیم.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در ۸ ماده تنظیم شده است که می‌توان به همکاری در ایجاد امکان برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در مناطق آزاد، اختصاص زمین لازم برای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی بر اساس ضوابط و مقررات مناطق آزاد، بررسی و امکان‌سنجی توسعه توریسم سلامت و حمایت از طرح‌های محرومیت‌زدایی و جهادی در حوزه بهداشت و درمان، تشویق و ترغیب پزشکان برای سرمایه‌گذاری در قالب احداث بیمارستان، کلینیک‌های جراحی محدود و تهیه و تجهیز فضا‌های درمانی، الزام به ارائه خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی به ساکنین مناطق آزاد، تلاش در راستای رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه بهداشت و درمان مناطق آزاد در تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر