کد خبر: ۹۹۵۷
۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
پیروز تنها توله یوزپلنگ باقیمانده از «ایران» یوز ماده در سمنان در سلامت کامل در پارک پردیسان به سر می‌برد و دزدیده هم نشده است.

پیروز تنها توله یوزپلنگ باقیمانده از «ایران» یوز ماده در سمنان اکنون ۶ ماهگی را گذرانده در سلامت کامل در پارک پردیسان به سر می‌برد و دزدیده هم نشده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا؛ چندی پیش خبری مبنی بر دزدیده شدن پیروز تنها توله یوزپلنگ ایران (یوز ماده در اسارت سمنان) پخش شد در حالی که علیرضا شهرداری تیمارگر حیات وحش که وظیفه حفاظت از پیروز را بر عهده دارد در ویدیویی اعلام کرد که حال پیروز خوب است و اتفاقی نیفتاده است.

«پیروز» توله یوز دزدیده نشده است

وی گفت: الان ۱۶ شب است که با پیروز در فضای باز سایت پارک پردیسان می‌خوابم، چون باید پوشش بدن پیروز به مرور به هوای سرد عادت کند، از این رو اینکه هم روز و هم شب در مهمانسرا و فضای بسته باشد اتفاق خوبی نیست و باید بدنش با تغییر دما عادت کند و به تناسب فصل مقاوم شود.

وی درباره زمان جدا شدنش از پیروز توضیح داد: فعلا هنوز این جدایی زود است، چون یوز‌ها در طبیعت در این سن هم وابستگی زیادی به مادرشان دارند بنابراین اگر الان بخواهم این وابستگی را کم کنم و شب توله را تنها بگذارم اذیت می‌شود روی این حساب شب‌ها در کنارش در فضای باز سایت پردیسان می‌خوابم تا بدن پیروز کم کم به تغییر دما عادت کند.

وی تاکید کرد: شایعه‌ای مبنی بر اینکه پیروز را دزدیده اند صحت ندارد؛ کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند قطعا می‌خواهند فالوور جمع کنند.

گزارش خطا
برچسب ها: یوزپلنگ
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر