کد خبر: ۲۶۰۵
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸
متاسفانه گران فروشی ایرلاین‌ها مربوط به امروز نیست؛ درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شیوع کرونا به همه کسب و کار‌ها آسیب زده و قطعا ایرلاین‌ها نیز بخشی از این مشاغل هستند، اما درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی با اشاره به ضرورت برخورد با گران فروشی ایرلاین ها، بیان کرد: متاسفانه گران فروشی ایرلاین‌ها مربوط به امروز نیست و مدتی است که علی رغم پیگیری دولت و کمیسیون عمران مجلس از فروش بلیت با نرخ مصوب سر باز زده است. در بحث اربعین نیز مجددا شاهد تخلف ایرلاین‌ها هستیم و کمیسیون عمران نیز به طور جدی پیگیر این موضوع است.

نباید بار مشکلات ایرلاین‌ها را با گران فروشی به دوش مردم انداخت

وی در ادامه اظهار کرد: ایرلاین‌ها مدعی هستند که در مسیر تهران به نجف باید یک طرف را خالی برگردند و این نرخ تعیین شده برای آنان صرفه اقتصادی ندارد. اگر این مطلب هم درست باشد، اکنون دیگر سازمان هواپیمایی کشوری نرخ را تعیین کرده و افزایش قیمت تخلف است. کمیسیون عمران این بار تا برخورد با ایرلاین‌های متخلف این موضوع را دنبال می‌کند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایرلاین‌ها علت اصلی گران فروشی را استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیما‌ها و شرایط اقتصادی اعلام می‌کنند. شیوع کرونا به همه کسب و کار‌ها آسیب زده و قطعا ایرلاین‌ها نیز بخشی از این مشاغل هستند. اما این درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.

وی در ادامه تاکید کرد: لازم است شیوه قیمت گذاری تغییر کند و ما به سمت تصحیح قانون در این حوزه حرکت کنیم. نمی‌توان همه بار را بر دوش مردم انداخت. قیمت گذاری بلیت هواپیما باید به نحوی باشد که هم به مردم فشار وارد نشود و بخش قابل توجهی را از دسترسی به حمل و نقل هوایی محروم نکند و هم ایرلاین‌ها با کمک دولت متضرر نشوند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر