کد خبر: ۲۶۴۲
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
وزیر بهداشت:
با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه هیچ واکسن فایزری به کشور وارد نشده و نخواهد شد، ابراز امیدواری کرد تا یک هفته دیگر تزریق واکسن کرونا به ۶۰ میلیون دز برسد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان، با بیان اینکه آمار بهبود بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان قابل قبول است گفت: واکسیناسیون علیه کرونا در این استان بدون وقفه در حال انجام است.

واکسن فایزر وارد نمی‌شود، زنان باردار سینوفارم استفاده کنند

وزیر بهداشت وضعیت تزریق واکسن کرونا در شهر کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در مرکز واکسیناسیون کرمان بیشتر از نیرو‌های داوطلب، مردمی و دانشجو استفاده شده است.

عین‌اللهی با اشاره اینکه واکسیناسیون به ۵۳ میلیون دز در کشور رسیده است تصریح کرد: امیدواریم تا یک هفته آینده به ۶۰ میلیون دز برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره اینکه مردم علاوه بر انجام واکسیناسیون باید از ماسک استفاده کنند و پروتکل‌های بهداشتی را همچنان رعایت کنند گفت: کشور‌هایی هم که به طور کامل واکسینه شده اند باز درگیر ویروس کرونا هستند.

عین اللهی با بیان اینکه با قرنطینه هوشمند بسیاری از محدودیت‌ها برداشته می‌شود افزود: در مکان‌هایی از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار و هتل‌ها که مردم به ناچار تجمع دارند با واکسینه شدن افراد محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

وی بیان داشت: بیمارستان افضلی پور کرمان از نظر درمانی یکی از ممتازترین مراکز درمانی کشور است.

وی ضمن قدردانی از کادر درمانی بیمارستان افضلی پور کرمان خاطرنشان کرد: کادر پزشکی این بیمارستان بدون وقفه و بیش از یک سال و نیم برای بیماران کرونایی کار می‌کنند و خود کادر درمان و خانواده‌های آن‌ها نیز در این مدت درگیر این ویروس شده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور قابل قبول است بیان داشت: استاندار کرمان برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران زحمات زیادی را متقبل شده و اکسیژن را بدون وقفه تامین کردند و در این شرایط تامین اکسیژن بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه هیچ واکسن فایزری در ایران وارد نشده است گفت: با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر