کد خبر: ۲۹۶۰
۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
سازمان هواپیمایی:
مسافران پرواز‌های خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادر شده از سوی وزارت بهداشت هستند.

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: مسافران پرواز‌های خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت هستند.

به گزارش اکوپل نیوز، علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است.

مسافران پرواز‌های خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال هستند

متن نامه بدین شرح است:

«عطف به نامه شماره ۷۸۹/۱۰۰ مورخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ جناب آقای دکتر عین‌اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می‌رساند تنها مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادرشده از سوی وزارت متبوع است که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.

لازم به ذکر است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود. در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.

مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به مشتریان شرکت‌های هواپیمایی به گونه‌ای انجام شود که حداقل دو هفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را از طریق فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری کنند.»

به دنبال این نامه، روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: مسافران پرواز‌های خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت هستند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر