کد خبر: ۳۱۸۷
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴
احمد علیرضا بیگی خبر داد که مذاکرات نیمه‌کاره تهران با کشور‌های باقی مانده در برجام درباره راه‌های احیای این توافق روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه از سر گرفته می‌شود.

یک نماینده مجلس ایران روز یکشنبه پس از نشست غیرعلنی نمایندگان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه گفت که مذاکرات نیمه‌کاره تهران با کشور‌های باقی‌ مانده در برجام درباره راه‌های احیای این توافق روز پنجشنبه از سر گرفته می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع داخلی در ایران گزارش داد که احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز محل از سرگیری مذاکرات هسته‌ای را بروکسل ذکر کرده است.

مذاکرات هسته‌ای روز پنجشنبه ۲۹ مهر از سرگرفته می‌شود

تهران و قدرت‌های جهانی تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در حال مذاکره برای احیای برجام در وین بودند.

ایران و آمریکا در جریان این مذاکرات به طور غیرمستقیم و با واسطه طرف‌های باقی‌مانده در برجام با یکدیگر گفتگو می‌کردند.

بهروز محبی نجم‌آبادی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس ایران نیز در صفحه توئیتر خود نوشته است که مذاکرات هسته‌ای این هفته از سر گرفته می‌شود.

علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران نیز پس از نشست غیرعلنی مجلس با حسین امیرعبداللهیان گفت: «وزیر امور خارجه درباره مذاکرات هسته‌ای به صراحت اعلام کرد که سیاست جمهوری اسلامی اقدام در برابر اقدام و عمل در برابر عمل است.»

وی به نقل از وزیر امور خارجه ایران افزود: «بنای تهران آن است که مذاکره را از زمانی که ترامپ از برجام خارج شد، دنبال کند نه موارد دیگر را.»

این عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت که حسین امیرعبداللهیان وعده داده است که دولت به قانون مصوب مجلس یازدهم درباره نحوه تعامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبند خواهد بود.

خبر از سرگیری مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی در بروکسل در حالی منتشر می‌شود که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه برای میزبانی از مسئولان ایرانی در بروکسل ابراز آمادگی کرده بود.

انریکه مورا، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا نیز روز پنجشنبه گذشته به تهران سفر کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر