کد خبر: ۳۲۰۸
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
کالین پاول دو دوز واکسن کووید را تزریق کرده، اما به دلیل ابتلا به نوعی سرطان خون دچار تضعیف سیستم ایمنی بدن شده بود.

کالین پاول، وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش در ۸۴ سالگی و بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گذشت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، خانواده وی با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتمای، با اعلام این خبر تاکید کرد آقای پاول دو دوز واکسن کووید را تزریق کرده، اما به دلیل ابتلا به نوعی سرطان خون دچار تضعیف سیستم ایمنی بدن شده بود.

شاید شناخته‌شده‌ترین تصویر جهان از کالین پاول، زمانی است که وی در پنجم فوریه سال ۲۰۰۳ در شورای امنیت سازمان ملل متحد با نشان دادن یک فلش مموری به دروغ گفت اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد عراق ذخایر تسلیحات کشتار جمعی دارد.

کالین پاول، وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده آمریکا درگذشت

سخنرانی آقای پاول سنگ بنای حمله ایالات متحده آمریکا و معدود همپیمانانش به عراق و سرنگونی رژیم صدام حسین در ماه مارس همان سال بود.

کالین پاول بعد‌ها پذیرفت که آن سخنرانی معروف «لکه سیاهی بر خوشنامی» وی بوده است و گفت: «این یک لکه سیاه است چرا که من کسی بودم که آن سخنرانی را به نام ایالات متحده در برابر جهانیان انجام دادم و این ماجرا همواره در کارنامه حرفه‌ای من باقی خواهد ماند.»

کالین پاول، متولد ۵ آوریل ۱۹۳۷ در محله هارلم نیویورک، نخستین آمریکایی آفریقایی‌تبار بود که به مقام رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا رسید.

وی در سال ۱۹۵۸ خدمت خود در ارتش آمریکا را در پایگاهی نظامی در آلمان آغاز کرد و سپس به ویتنام اعزام شد.

وی در دوران کوتاه مدت ریاست جمهوری جان اف کندی، مشاور نظامی وی در جنگ ویتنام بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر