کد خبر: ۳۳۸۴
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵
معاون رئیس‌ جمهوری:
به دلیل اهمیت این وزارتخانه از بین گزینه‌های متعدد مطرح، بهترین و شایسته‌ترین فرد به زودی به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری گفت: با وجود فرصت سه ماهه رئیس جمهوری برای معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، به دلیل اهمیت این وزارتخانه از بین گزینه‌های متعدد مطرح، بهترین و شایسته‌ترین فرد به زودی به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، سید محمد حسینی روز یکشنبه در حاشیه سفر یک روزه به شهرستان‌های ورامین و قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون اساسی، رئیس‌ جمهوری برای معرفی وزیر جدید، سه ماه فرصت دارد و با وجود اداره وزارت آموزش و پرورش توسط سرپرست، به دلیل اهمیت این وزارتخانه، به زودی گزینه جدید به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به زودی معرفی می‌شود

وی ادامه داد: برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گزینه‌های متعددی مطرح است که هفته آینده با تامل و بررسی، شایسته‌ترین فرد از نظر کارآمدی، به مجلس معرفی می‌شود تا پس از کسب رای اعتماد در راس این وزارتخانه قرار گیرد.

معاون رئیس‌ جمهوری با تاکید بر این که دولت مردمی تلاش دارد تا با حضور بین مردم، از نزدیک با مشکلات آشنا شود، بیان کرد: پس از برگزاری جلسه مشترک رئیس جمهوری با نمایندگان استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان تهران نیز برگزار می‌شود تا نمایندگان مسائل و مشکلات حوزه‌های انتخابیه خود را بدون واسطه با رئیس جمهوری مطرح کنند.

حسینی تصریح کرد: معاون اجرایی رئیس‌جمهوری وظیفه طراحی و هماهنگی سفر آیت‌الله رئیسی به مناطق مختلف کشور را بر عهده دارد که با هماهنگی، این سفر به استان تهران نیز انجام می‌شود.

وی گفت: با توجه به در پیش بودن فصل سرما، سفر‌های استانی به مناطق که در زیرساخت‌های با مشکلاتی مواجه هستند، در اولویت قرار دارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر