کد خبر: ۳۴۲۹
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
‌نمی‌توان گفت که صد درصد جایگاه‌های سوخت تا امشب فعال می‌شوند؛ چراکه نیرو‌ها باید در کل کشور حتی ایستگاه‌های بین راهی حضور پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد جایگاه‌ها فعال شده اند و پیش بینی می‌شود که تا تا اواسط فردا شرایط جایگاه‌ها عادی شود.

به گزارش اکوپل نیوز، جلیل سالاری در گفت و گویی تلویزیونی، اظهار کرد: یک اتفاق نرم افزاری و مشکل در سیستم سامانه سوخت در حوالی ظهر امروز اتفاق افتاد و بلافاصله مدیریت بحران در مجموعه پالایش و پخش شکل گرفت؛ همکاران ما در حوزه‌های فنی و مهندسی و پیمانکار وارد موضوع شدند، روش‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت قرار شد که مجاری عرضه را از حالت عرضه خارج و سوخت گیری به صورت دستی انجام شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه نیرو‌ها باید درتمام جایگاه‌ها توزیع شوند انجام این کار یک مقدار زمانبر شد و در نهایت تا این لحظه نزدیک به ۵۰ درصد جایگاه‌ها فعال شدند و به موازات این مساله در یکی از جایگاه‌ها ارتباط بین وضعیت سامانه و نحوه سوخت گیری از طریق سامانه را بررسی کردیم در چند مرحله این تست انجام شد و در نتیجه اکنون در جایگاه ۱۱۵ میدان فردوسی امکان سوخت گیری با کارت سوخت فراهم شده است.

همه جایگاه‌های سوخت امشب فعال نمی‌شوند

به گفته وی در حال حاضر این امکان در پنج جایگاه دیگر در سراسر کشور به وجود آمد و عملا روش سوخت گیری با کارت سوخت نیز در این جایگاه‌ها فراهم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا انتهای امشب تمامی جایگاه‌های سوخت فعال می‌شوند؟ گفت: نمی‌توان گفت که صد درصد جایگاه‌های سوخت تا امشب فعال می‌شوند؛ چراکه نیرو‌ها باید در کل کشور حتی ایستگاه‌های بین راهی حضور پیدا کنند.

همه جایگاه‌های سوخت امشب فعال نمی‌شوند

درست است که کل فرایند در هر جایگاه پنج دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد، اما توزیع کارکنان در کل کشور کمی زمانبر است؛ با این حال از تمام ظرفیت پیمانکار استفاده شده است.

به گفته وی هدف این است که در کنار فعال شدن جایگاه‌ها فرایند سوخت گیری با کارت سوخت نیز نیز مهیا شود و احتمال می‌دهیم تا اواسط فردا شرایط عادی شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر