کد خبر: ۳۶۰۷
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
«محمد خوانساری» با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به سمت «معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران» منصوب شد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد خوانساری» به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌ پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر از محسن نادری‌منش، در حکمی «محمد خوانساری» را به سمت «معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران» منصوب کرد.

«محمد خوانساری» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران شد

بر اساس حکم صادره، ماموریت ویژه خوانساری در دوره مسوولیتش، «ارائه یکپارچه تمامی خدمات دولت هوشمند از طریق درگاه ملی خدمات»، «بسترسازی برای توسعه خدمات متنوع هوشمند مورد نیاز آحاد مردم توسط بخش خصوصی»، «شکل گیری اپراتور‌های ارائه دهنده خدمات هوشمند به شهروندان» و «دستیابی به اهداف مشخص شده در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در لایه خدمات» است.

مدیریت و راهبری سازمان فناوری اطلاعات برای دستیابی به اهداف مشخص شده در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در توسعه لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، ارتقای بلوغ و کیفیت خدمات دولت هوشمند، توسعه پلتفرم‌های خدمات دیجیتال برای شهروندان با استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، تقویت نظام تنظیم‌گری حوزه فناوری اطلاعات، ارتقای سطح امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور در چارچوب ماموریت‌های مصوب سازمان، کمک به توانمندسازی و رونق کسب و کار‌های دیجیتال و ارتقای حداقل سی پله‌ای جایگاه کشور در شاخص‌های بین المللی توسعه دولت الکترونیک از اهم انتظارت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از محمد خوانساری است که در حکم انتصاب وی آمده است.

محمد خوانساری دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و هم اکنون با مرتبه علمی دانشیار، عضو هیات علمی دانشگاه تهران است. وی بیش از ۲۵ سال سابقه فعالیت اجرایی- پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطوح مختلف را در کارنامه خود دارد.

«ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» و «ریاست مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران» از جمله مهمترین مسوولیت‌های وی بوده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر