کد خبر: ۳۶۳۱
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
لازم است بدانیم جای معلم در کلاس درس است نه دلالی و مسافرکشی؛ آیا رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان باعث سقوط اقتصاد و استقراض می‌شود.

نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم گفت: امیدوارم مسئولین تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای توسعه کشور را سر لوحه انتخاب افراد برای تصدی پست‌های کلیدی قرار داده و دست از حزبی و فامیلی بردارند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، شیوا قاسمی پور در نشست علنی روز (سه شنبه ۱۱ آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در آستانه سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز هستیم، ظالمان و مستکبران جهان بدانند که دیوار اسلام شکستنی نیست و تقابل گرایان و زورگویان به زباله دان تاریخ خواهند پیوست.

نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم ادامه داد: ما امروز بیشتر از هر زمانی به وحدت نیاز داریم در حالی که مردم نگران مشکل اساسی همچون معیشت، آب، برق، گرانی، تورم و مسکن هستند به یکباره تصمیم درباره موضوعی گرفته می‌شود که مردم به صورت روزمره با آن سرو کار دارند.

شیوا قاسمی پور: جای معلم در کلاس است نه دلالی و مسافر کشی

وی افزود: واقعیت این است که این تصمیم در مقایسه با مشکلات ذکر شده و اولویت‌های کشور نیز فعالیت مردم در فضای مجازی و اینترنت که مشغول به کار و فعالیت‌های اقتصادی هستند همخوانی ندارد؛ مردم ما در کورترین نقطه کشور با استفاده از ظرفیت اینترنت و ایجاد کسب و کارشان توانستند کالا‌ها و خدمات با جلب مشتری در دنیا بفروشند.

قاسمی پور بیان کرد: مطرح کردن طرح مذکور بدون پیوست رسانه‌ای و امنیت خاطر برای مردم صرفا موجب التهاب فضای عمومی جامعه خواهد بود و باعث می‌شود که اعتماد مردم بمیرد لذا مردم با اتکا به اصل ۲۴ قانون اساسی نباید نگران آزادی‌های شهروندی خود باشند؛ فراموش نکنید مسئولین مدیون مردم هستند نه مردم مدیون مسئولین.

وی ابراز کرد: در روز‌های اخیر شاهد انتصابات فامیلی برخی از مسئولان ارشد دولت در مناصب دولتی و خصوصی هستیم تا کی باید شاهد استفاده رانت در انتصابات باشیم؟ امیدوارم مسئولین تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای توسعه کشور را سر لوحه انتخاب افراد برای تصدی پست‌های کلیدی قرار داده و دست از حزبی و فامیلی بردارند.

نماینده مردم کردستان، مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم عنوان کرد: معلمان به عنوان رکن اصلی تعلیم و تربیت امروزه از نظر رفاه و معیشت سخت در تنگنا هستند بنابر این دولت باید با اجرای کامل رتبه بندی گام جدی و موثری برای حل این مشکلات بردارد.

وی افزود: لازم است بدانیم جای معلم در کلاس درس است نه دلالی و مسافرکشی؛ آیا رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان باعث سقوط اقتصاد و استقراض می‌شود یا حقوق و پادش‌های نجومی بگیران و عدم برخورد جدی با مفسیدن اقتصادی؟

قاسمی پور ادامه داد: همکاران گرامی تعجب نکنید که اگر جنس مطالبات بنده در این تریبون با آنچه که شما برای موکلین خود می‌خواهید متفاوت است؛ فریاد شما برای تکمیل و توسعه استانتان است و داد من از فقدان حداقل‌ها است.

وی اظهار کرد: شما از توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل تان می‌گویید و من از مرگ روزانه موکلینم در جاده‌هایی که کمترین شباهت به راه استاندارد دارد؛ شما توسعه ناوگان هوایی استانتان را مطالبه می‌کنید و من شرمنده مردمی هستم که تنها فرودگاه استانشان یک پرواز دارد که با تاخیر و کنسلی همراه است.

نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم تصریح کرد: شما از افزایش سهم سرمایه انسانی استانتان در وزارتخانه‌های مختلف می‌گویید و من از ۴۰ سال پیروزی انقلاب که منادی وحدت مسلمین جهان است مطالبه استاندار بومی اهل سنت را همچون رویایی دست نیافتنی از دولتی به دولت دیگر حمل می‌کند.

وی عنوان کرد: من از استانی صحبت می‌کنم که سر چشمه بخش عظیمی از آب‌های زاگرس است و مردم مرکز استانش یعنی شهر سنندج به صف آب شرب مانند ۱۰۰ سال پیش پناه بردند؛ شما افزایش سهم استانی تان را در صنعت می‌خواهید و من در استانی که قدم به قدم آن معادنی بار ازرش منحصر به فرد است به دنبال حل مشکلات کولبرانی هستم که راهی به جز بازی با جانشان برای لقمه‌ای نان ندارند.

قاسمی پور گفت: می‌خواهم از مشکلات جوانان کُرد سخن بگویم جوانانی که اکنون در بدترین وضعیت اقتصادی قرار دارند؛ جوانان و نخبگانی که کسب کننده مدال‌های جهانی علمی و ورزشی هستند و برای این مرز و بوم افتخار آفریدند، اما مجبورند برای بدست آوردن یک لقمه نان به کوبری روی بیاورند.

وی بیان کرد: جوانان ما بجای احداث کارخانه و کارگاه توسط مسئولین تهدید به برخورد‌های قهری می‌شوند و تعدادی زیادی کولبر کشته و زخمی شدند؛ چه کسی پاسخگوی فرزندان آن هاست؟ آیا این رواست که جوانان تحصیل کرده ما بخاطر معیشت حداقلی خانواده شان بجای اشتغال زایی تحقیر و جانشان را از دست بدهند؟

نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم یاد آور شد: جوانی که برای تامین حداقل معیشت خانواده اش در خطر جانی به سر می‌برد؛ قاچاقچیان واقعی با رانت دولتی میلیارد‌ها تومان به جیب کثیف شان می‌زنند و در کاخ هایشان تفریح می‌کنند.

وی بیان کرد: مریوان و سرو آباد به عنوان قطب گردشگری کشور با داشتن میراث فرهنگی، طبیعت بی بدیل و زیبا و سیستم‌های چشم نواز همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است؛

متاسفانه این بخش نیز به دلیل عدم توجه به زیر ساخت‌های مورد نیاز مورد بی مهری قرار گرفته چرا که گردشگری در کردستان که بالاترین ظرفیت ممکن را دارد تعطیل شده و هیچ برنامه‌ای وجود ندارد در طی ایام سال بسیاری از محیط‌های گردشگری شهرستان با ۱۰ سال گذشته فرقی ندارد.

قاسمی پور ابراز کرد: دریاچه آب شیرین زریوار یکی از پدیده‌های نادر و سخاوت طبیعت است در معرض زوال زیستی قرار دارد به همین خاطر برای مردم مریوان حفاظت از دریاچه که نماد زیبایی و طراوت شهرستان است اصلی مهم و بی بدیل است، اما متاسفانه بی توجهی و عدم تخصص مدیران در حوزه محیط زیست باعث عدم ساماندهی دریاچه و زوال آن شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این که چند روز بیشتر از هفته وحدت نگذشته است از همه نهاد‌ها به ویژه صدوسیما انتظار می‌رود که وحدت ملی را نه فقط در هفته وحدت بلکه در تمام ایام سال ایجاد کند؛

شبکه استانی کردستان فقط بازتاب دهنده بخش‌هایی از مراسم اهل سنت در ماه ربیع الاول است، اما در مناسبت‌های دیگر سال اکثریت اهل سنت استان توجهی نمی‌کند لذا ریاست جدید سازمان صداوسیما دکتر جبلی فردی تحول خواه است بداند که وحدت و عدالت رسانه‌ای از این طریق ایجاد نمی‌شود.

نماینده مردم کردستان، مریوان و سرو آباد در مجلس یازدهم عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات مردم همیشه در صحنه مریوان مرز باشماق است که از فرصت برای منطقه به تهدید تبدیل شده است؛ ساماندهی مرز باشماق رویای دست نیافتنی است؛ جاده بین المللی مرز باشماق که روزانه تردد صد‌ها کامیون ترانزیتی دارد بیشتر شبیه به جاده‌های روستایی می‌ماند.

وی خاطر نشان کرد: امید است با شروع به کار دولت آقای رئیسی عزم جدی و اختصاص اعتبار ویژه برای حل مشکلات از جمله اختصاص بخشی از درآمد مرز باشماق برای توسعه زیر ساخت‌ها در شهرستان مریوان و سرو آباد باشد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر