کد خبر: ۳۶۷۹
۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
وزارت نفت با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها تمام تلاش خود را می‌کند تا سوخت زمستانه در بخش خانگی تامین شود تا امسال با چالش گاز مواجه نشویم.

وزیر نفت گفت: این وزارتخانه با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها تمام تلاش خود را می‌کند تا سوخت زمستانه در بخش خانگی تامین شود تا امسال با چالش گاز مواجه نشویم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، جواد اوجی در توضیح نشست امروز با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت نفت با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها و اتخاذ تدابیر مناسب و هماهنگی با وزارت نیرو تمام تلاش خود را می‌کند تا سوخت زمستانی در بخش خانگی تامین شود تا امسال با چالش گاز مواجه نشویم.

وزیر نفت با بیان این که در حوزه نیروگاه‌ها، مخازن و صنایع امسال ۴۵۰ میلیون لیتر بیشتر از سال گذشته ظرفیت سازی شده است، به نشست خود با نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: در نشست امروز گزارشی از وضعیت فروش نفت، میعانات گازی و صادرات محصولات پتروشیمی ارائه شد که خوشبختانه در تمامی این بخش‌ها در مقایسه با سال گذشته رشد و توفیق خوبی داشته‌ایم.

وزیر نفت: تلاش می‌کنیم تا امسال با چالش گاز مواجه نشویم

اوجی با اشاره به اینکه در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز صنایع نفت و گاز خصوصا صنعت گاز کشور برای ۸ سال آینده به منظور مشاهده افزایش تولید، حفظ و نگهداشت این گزارش ارائه شد، ادامه داد: نمایندگان سوالاتی در زمینه تامین قیر به منظور آسفالت جاده‌ها و راه‌های روستایی مطرح کردند که با توجه به نشست‌های هفته گذشته با علی نیکزاد و سایر دستگاه‌ها توفیقات خوبی حاصل شده است.

وی ادامه داد: وزارت نفت با مشخص کردن قیمت VB (ماده اولیه تولید قیر) تمامی حواله‌ها را بین متقاضیان قیر توزیع کرده و این وزارتخانه به وظیفه خود در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ عمل کرده است.

وزیر نفت درباره اقدامات وزارت نفت در راستای جلوگیری از قطعی برق و گاز در زمستان، گفت: وزارت نفت با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها و اتخاذ تدابیر مناسب و هماهنگی با وزارت نیرو تمام تلاش خود را می‌کند تا سوخت زمستانه در بخش خانگی تامین شود تا با چالش گاز مواجه نشویم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر