کد خبر: ۳۷۲۲
۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
صندوق توسعه ملی تاکنون، ۲۱۶ میلیون دلار به ۱۰ طرح ارزی و بیش از ١٦ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تأمین مالی بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ طرح در بخش‌های مختلف اقتصادی استان سمنان تخصیص داده است.

استان سمنان با قابلیت‌های مناسب در بخش کشاورزی، گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنعت و معدن، نقش مؤثری در افزایش تولید و اشتغال کشور دارد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، صندوق توسعه ملی نیز با توجه به رسالت اصلی خود که همانا حفظ سهم آیندگان از منابع صندوق و تبدیل سرمایه صندوق به ثروت‌های ماندگار است در این بخش ورود پیدا کرده است و در مجموع نزدیک به ۱۶ هزار میلیارد ریال به این استان برای تأمین مالی بیش از ۳هزار و ۴۰۰ طرح اختصاص داده است.

اختصاص بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های اقتصادی استان سمنان

طبق این گزارش، سهم استان از کل منابع ریالی بخش صنعت و معدن کشور حدود ۳.۷ درصد، سهم بخش گردشگری استان ۱.۱ درصد و سهم صنایع تبدیلی و تکمیلی استان نیز ۱.۵ درصد از کل کشور است.

همچنین در بخش تسهیلات ارزی نیز در مجموع ۲۱۶ میلیون دلارمنابع ارزی به این استان اختصاص یافته است که از این میزان ۲۰۶ میلیون دلار به ۹ طرح ارزی و ۱۰ میلیون دلار نیز برای یک طرح از محل منابع سپرده گذاری ارزی این صندوق بوده است.

همچنین در بخش تسهیلات ریالی نیز، نزدیک به ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان این استان تخصیص یافته است که ۳ هزار میلیارد ریال برای ۳۷۳ طرح با عاملیت ریالی، ۱۱ هزار میلیارد ریال برای ۱۳۳۴ طرح با سپرده ریالی و ۱۴۸۰ میلیارد ریال برای ١٧٠٥ طرح از محل منابع قانون اشتغال روستایی تخصیص داده شده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر