کد خبر: ۳۷۴۰
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
آمریکایی‌ها پس از ناکامی در مرحله اول که با استفاده از دو ناوشکن انجام شد؛ در مرحله دوم با وارد ساختن سه فروند شناور دیگر به صحنه تلاش کردند تا بتوانند با ایجاد وحشت بین نیرو‌های ما، شرایط را به‌نفع خود تغییر دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر "ما تنها نظاره‌گر ماجرا بودیم"، تأکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشرشده به‌خوبی و به‌طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از تسنیم، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تجلیل و قدردانی سرلشکر سلامی فرمانده‌ کل سپاه از حماسه‌ سازان نیروی دریایی سپاه، با تشریح روند اجرای مأموریت تصرف کشتی حامل نفت سرقت‌ شده ایران در دریای عمان و نحوه رویارویی با ناو‌ها و شناور‌های ارتش رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا که برای حمایت از سارقان دریایی وارد صحنه شده بودند گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها و تمهیدات به‌عمل‌آمده ما خود را برای اجرای مأموریت بزرگ آماده کرده بودیم.

وی افزود: پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و رصد دقیق و مستمر هنگامی که نفتکش حامل نفت سرقت‌ شده ایران در حدود ۴۰ مایلی مقابل ساحل جاسک و در آب‌های بین‌المللی قرار داشت، یگان‌های منتخب، عملیات تصرف و انتقال نفتکش به آب‌های سرزمینی و ساحل کشورمان را آغاز کردند.

جزئیات تقابل سپاه با نیرو‌های آمریکایی از زبان فرمانده نیروی دریایی

بیشتر بخوانید: برخورد نیروی دریایی سپاه با ناو‌های آمریکایی در دریای عمان (فیلم)

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اقدام آمریکایی‌ها در رصد این نفت‌کش و نیز تحرک یگان‌های عملیاتی نیرو خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات هلی‌برن و استقرار دریادلان سپاه روی عرشه کشتی؛ ناو‌های آمریکایی به صحنه نزدیک شدند و در اطراف نفتکش آرایش جنگی گرفتند و با پرواز پهپاد‌ها و بالگردهایشان برای جلوگیری از اجرای مأموریت ما در حمایت از سارقان نفت در دو نوبت به انجام عملیات پرداختند.

دریادار تنگسیری گفت: آمریکایی‌ها پس از ناکامی در مرحله اول که با استفاده از دو ناوشکن انجام شد؛ در مرحله دوم با وارد ساختن سه فروند شناور دیگر به صحنه تلاش کردند تا بتوانند با ایجاد وحشت بین نیرو‌های ما، شرایط را به‌نفع خود تغییر دهند، اما با لطف و عنایت الهی و هوشمندی، صلابت، اقتدار و شجاعت فرزندان ملت ایران طرفی نبستند و با پذیرش شکست مجبور به عقب‌نشینی و ترک صحنه شدند.

وی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر "ما تنها نظاره‌گر ماجرا بودیم"، تأکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشرشده به‌خوبی و به‌طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است، فاصله ناو‌های آمریکایی با شناور‌ها و نیرو‌های ما به کمتر از ۳۰ متر رسیده بود.

اگر قرار آن‌ها بر نظارت بود می‌توانستند از فواصل دورتر و یا حتی با به‌کارگیری هواپیما‌ها و پهپاد‌ها این کار را انجام دهند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر