کد خبر: ۳۸۹۴
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
رییس سازمان بازرسی کل کشور:
اقدامات تروریستی در کشور دوست و برادرمان افغانستان و انفجار‌هایی که عموما مردم غیرنظامی را در مساجد و مدارس هدف قرار گرفته را به شدت محکوم می‌کنیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حوادث تروریستی در افغانستان گفت: اقدامات تروریستی در کشور دوست و برادرمان افغانستان و انفجار‌هایی که عموما مردم غیرنظامی را در مساجد و مدارس هدف قرار گرفته را به شدت محکوم می‌کنیم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان در پنجمین نشست هیات مدیره انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی که به صورت آنلاین برگزار شد اظهار کرد: آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی که وظیفه تکریم حقوق شهروندی و صیانت از حقوق بشر و حقوق مدنی افراد را بر عهده دارد، نمی‌تواند در برابر ظلم‌هایی که به برخی کشور‌های اسلامی روا می‌شود ساکت باشد.

اقدامات تروریستی در کشور دوست و برادرمان افغانستان محکوم است

نائب رییس انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی با اشاره به نقض حقوق بشر در فلسطین گفت: کشور‌های اسلامی نمی‌توانند در برابر اقدامات رژیم سفاک و غاصب صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان بی دفاع بی تفاوت باشند. متاسفانه نهاد‌های دروغین حمایت از حقوق بشر از کنار این ظلم‌ها و نقض حقوق بشر به راحتی عبور می‌کنند و نهاد‌های بین المللی مانند سازمان ملل متحد بی تفاوت در مقابل ظلمی که در حق مردم مظلوم فلسطین روا داشته می‌شود، می‌گذرند.

وی افزود: این حوادث، چهره سیاهی از اسلام دروغین و اسلام آمریکایی را نشان می‌دهد و هیچگاه نمایانگر چهره نورانی اسلام ناب محمدی (ص) نیست و با توجه به شرح وظایف آمبودزمان کشور‌های اسلامی، اعلام محکومیت این اقدامات را از طرف آمبودزمان خواستاریم.

دکتر خدائیان ابراز امیدواری کرد که در طول مسئولیت وی در سازمان بازرسی کل کشور زمینه گسترش اقدامات انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی فراهم شود.

اظهارات رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص نقض حقوق بشر در فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و محکومیت اقدامات تروریستی در کشور افغانستان مورد استقبال کشور‌های عضو قرار گرفت و قرار شد به زودی انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی گزارشی در این خصوص تهیه و به مجامع بین المللی ارائه شود و هر دو موضوع در دستور نشست آتی مجمع عمومی آمبودزمان کشور‌های اسلامی قرار گیرد.

در ادامه این نشست که با حضور آمبودزمان کشور‌های ترکیه، پاکستان، مراکش و آذربایجان برگزار شد هر یک از اعضا دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.

در این نشست اعضا با پیشنهاد آمبودزمان پاکستان مبنی بر برگزاری اجلاس مجمع عمومی انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی در این کشور موافقت کردند.

گفتنی است آمبودزمان ترکیه رییس و سازمان بازرسی کل کشور نائب رئیس انجمن آمبودزمان‌های کشور‌های اسلامی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر