کد خبر: ۴۷۸۳
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
سفرا باید به موضوع دیپلماسی اقتصادی به ویژه با کشور‌های همسایه توجه جدی داشته باشند چرا که این امر می‌تواند به گشایش‌های اقتصادی برای کشور منجر شود.

معاون اول رییس‌ جمهور گفت: دولت درپی طراحی و اجرای نهضت احیاء است تا بر اساس این طرح بنگاه‌های تولیدی که تعطیل شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت دارند تحت حمایت قرار گیرند و با توانی جدید به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس‌ جمهور، محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اهتمام ویژه و عزم جدی دولت برای حمایت از بخش تولید، گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است و می‌تواند مسائلی مانند رشد اقتصادی، بیکاری، سرمایه گذاری، ارتقای ارزش پول ملی و کنترل تورم را محقق کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه‌ها و رویکرد‌های دولت برای حمایت از بنگاه‌های تولیدی، تصریح کرد: دولت به دنبال طراحی و اجرای برنامه‌ای تحت عنوان نهضت احیاء است تا بر اساس این طرح بنگاه‌های تولیدی که تعطیل شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت دارند تحت حمایت قرار گیرند و با توانی جدید به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

محمد مخبر: سفرا باید به موضوع دیپلماسی اقتصادی توجه جدی داشته باشند

مخبر با تأکید بر ضرورت جلوگیری از واردات کالا‌هایی که نمونه مشابه آن در کشور تولید می‌شود، افزود: به جز در مواردی که موضوع رقابت و ساماندهی قیمت و کیفیت مطرح است، در سایر موارد نباید کالایی که نمونه مشابه آن در داخل تولید می‌شود، به کشور وارد شود.

وی با اشاره به شرایط کشور در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تصریح کرد: خوشبختانه امروز دغدغه‌ای برای تأمین کالا‌های اساسی و ارز مورد نیاز آن در کشور وجود ندارد.

مخبر با اشاره به ظرفیت‌های متعدد کشور نظیر دریا و معدن، گفت: یکی از امتیازات مهم ایران برخورداری از معادن است که متأسفانه با وجود ظرفیت‌های گسترده در این حوزه، شاهد اقدامات و برنامه ریزی‌های مناسب در این زمینه نبوده ایم.

معاون اول رییس جمهور همچنین به دسترسی به دریا و ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل دریایی در کشور اشاره کرد و افزود: با اتکا به نعمت‌های خدادادی و ظرفیت‌های موجود در کشور می‌توان اقدامات گسترده‌ای در راستای توسعه اقتصادی انجام داد، اما متأسفانه آن طور که باید این نعمت‌ها مورد توجه قرار نگرفته اند.

مخبر بر لزوم پرهیز از خام فروشی مواد معدنی تأکید و تصریح کرد: اگر بر اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دریامحور تمرکز کنیم گام‌های موثری در راستای توسعه کشور برداشته خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی نیز تأکید کرد و گفت: سفرا باید به موضوع دیپلماسی اقتصادی به ویژه با کشور‌های همسایه توجه جدی داشته باشند چرا که این امر می‌تواند به گشایش‌های اقتصادی برای کشور منجر شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر