کد خبر: ۴۸۳۸
۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۷
سعید خطیب زاده:
هیچ قطعنامه‌ای جمهوری اسلامی ایران را از برنامه تحقیقات فضایی و آزمایش‌های مرتبط از جمله در حوزه ماهواره بر‌ها منع نمی‌کند، لذا استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ مغالطه‌ای بی مورد و از اساس خلاف واقع است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درواکنش به فضاسازی‌های اخیر آزمایشی ماهواره بر سیمرغ گفت: پیشرفت‎های علمی و تحقیقاتی از جمله در حوزه هوا - فضا، حق مسلم ملت ایران بوده و اظهارات مداخله جویانه در عزم ملت ایران برای پیشرفت در این حوزه، خللی ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در واکنش به فضاسازی‌های اخیر برخی مقامات آمریکایی و اروپایی در خصوص پرتاب آزمایشی ماهواره بر سیمرغ اظهار داشت پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی از جمله در حوزه هوا-فضا، حق مسلم ملت ایران بوده و اینگونه اظهارات مداخله جویانه در عزم ملت ایران برای پیشرفت در این حوزه، خللی ایجاد نخواهد کرد.

هیچ قطعنامه‌ای ایران را در حوزه ماهواره بر منع نمی‌کند/ قطعنامه ۲۲۳۱ مغالطه‌ای بی مورد است

سعید خطیب زاده افزود: هیچ قطعنامه‌ای جمهوری اسلامی ایران را از برنامه تحقیقات فضایی و آزمایش‌های مرتبط از جمله در حوزه ماهواره بر‌ها منع نمی‌کند، لذا استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ مغالطه‌ای بی مورد و از اساس خلاف واقع است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: همانگونه که پیشتر تصریح شده جمهوری اسلامی ایران طبق موازین بین‌المللی حق استفاده از فناوری‌های صلح آمیز در مسیر توسعه علمی - تحقیقاتی خود را دارد و در این مسیر منتظر نظر برخی کشور‌هایی که در صدد تحمیل رای خود هستند نخواهد بود.

خطیب زاده همچنین اظهار داشت: دولت و ملت ایران قدردان نوآوری‌های علمی و فنآوری‌های صلح آمیز بومی فرزندان دانشمند و نخبه خود در عرصه هوا-فضا که در دوران تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه حاصل شده هستند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر