کد خبر: ۴۹۴۳
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
وزارت کشور:
فرایند انتخاب استانداران به صورت کاملا تخصصی و علمی در مجموعه وزارت کشور به صورت اخذ مصاحبه، بررسی کارنامه علمی و اجرایی و دانش مدیریتی گزینه‌ها انجام گرفته است.

معمای تغییرات و جابجایی قدرت در همین دمیده شدن نفس و روح جدید به کالبد سیاسی و ادامه مسیر حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مردم است.

به گزارش اکوپل نیوز، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کشور با هدف روشنگری افکار عمومی از فرایند انتخاب استانداران اطلاعیه‌ای را به شرح ذیل صادر می‌کند.

انتخاب استانداران طی فرآیند تخصصی و متناسب با گفتمان دولت مردمی صورت گرفته است

راهبری سیاست‌ها و خط مشی‌های کلان سیاسی کشور در وهله اول نیازمند حضور مدیران توانمند، متخصص و دغدغه‌مند به توسعه کشور است و در این مسیر متناسب با گفتمان سیاسی هر دولت، مدیران سیاسی با هدف عملیاتی کردن گفتمان دولت تعیین و انتخاب می‌شوند.

اساسا به یک معنا معمای تغییرات و جابجایی قدرت در همین دمیده شدن نفس و روح جدید به کالبد سیاسی و ادامه مسیر حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مردم است. یکی از مناصبی که همواره در طول چهار دهه اخیر محل تغییرات و جابجایی‌ها بوده، استانداری‌های سراسر کشور است.

حضرت آیت الله رئیسی که با گفتمان دولت مردمی روی کار آمده است از همان ابتدا بر ضرورت تسریع در حرکت اقتصادی کشور و دمیده شدن انرژی تازه به بدنه مدیریتی کشور تاکید داشته است. متناسب با این رویه استانداران بیش از ۲۹ استان کشور تعیین تکلیف شده و در گام‌های نهایی مدیریت سیاسی استان کرمانشاه با تایید هیات دولت و با انتخاب بهمن امیری مقدم تعیین گردید.

با توجه به حاشیه‌های رسانه‌ای ایجاد شده در انتخاب استاندار جدید کرمانشاه، نکاتی به منظور تنویر افکار عمومی و اصحاب رسانه ایفاد می‌گردد:

- فرایند انتخاب استانداران به صورت کاملا تخصصی و علمی در مجموعه وزارت کشور به صورت اخذ مصاحبه، بررسی کارنامه علمی و اجرایی و دانش مدیریتی گزینه‌ها در ۳۰ استان کشور تاکنون به نحو مطلوب و موثری انجام گرفته است.

- رویکرد وزارت کشور در انتخاب استانداران مطابق شاخصه‌هایی نظیر مردمی بودن، کارآمدی، بومی بودن و جهادی بودن، انقلابی بودن است و این ملاک محور کار وزارت کشور در انتخاب ۳۰ استاندار کشور تاکنون بوده است و در این راستا وزارت کشور با رویکرد مستقل و بدون توجه به جریان سازی‌های رسانه‌ای در یک فرایند کاملا قانونی و تخصصی دست به انتخاب استانداران زده است.

- در روند انتصابات ارشد مدیریتی قابل پیش بینی است که مدیران و شخصیت‌های شاخص سیاسی برای گزینه‌های مختلف مدیریتی مطرح باشند و در نهایت با جمیع بررسی‌ها و مناسبت با حیطه تخصصی و علاقه مندی به سمت مشخصی انتخاب می‌شوند.

لیکن انتخاب استاندار جدید استان کرمانشاه هم در ادامه همین فرایند تخصصی و توجه به شاخصه مطلوب و اعلامی وزارت کشور و مجموعه دولت بوده است.

در این میان تقارن زمانی انتخاب استاندار جدید استان کرمانشاه با حضور ایشان در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی صرفا به دلیل تکمیل فرایند جمع بندی‌های نهایی بوده است.

به عبارت دیگر آقای امیری مقدم از همان ابتدا با توجه به ملاک‌ها و شاخصه‌های مورد نظر وزارت کشور نظیر بومی بودن، تخصص بالا به مسائل استانی و شناخت عمیق از چالش‌ها و فرصت‌های توسعه‌ای استان کرمانشاه و مهم‌تر از همه سابقه درخشان مدیریتی اش در مسائل مرزی که استان کرمانشاه با داشتن ۶ بازارچه مهم مرزی (سومار، خسروی، پرویزخان، شیخ صله، شوشمی و بازارچه تیله کوه) که گلوگاه توسعه اقتصادی و معیشتی مردم استان هستند؛

از گزینه‌های شاخص و مورد اجماع جمیع گروه‌ها بوده است لذا انتظار می‌رود رسانه‌ها از دامن زدن به حاشیه‌ها اجتناب ورزند و در جهت حل مشکلات معیشتی مردم یاریگر دولت باشند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر