کد خبر: ۴۹۹۲
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
روند گفتگو‌ها با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد و موارد اختلاف موسوم به پرانتز‌های باز رو به کاهش است.

مذاکره کننده ارشد ایران در تازه‌ترین ارزیابی خود از روند گفتگو‌هایی که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد بیان داشت که موارد اختلاف موسوم به پرانتز‌های باز رو به کاهش است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، علی باقری کنی این مطلب را شنبه شب در پایان جلسات متعدد با نمایندگان گروه ۱+۴ و پیش از آنکه هتل کوبورگ را ترک کند به خبرنگاران گفت.

وی همچنین تائید کرد که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.

باقری کنی: موارد اختلاف در مذاکرات رفع تحریم‌ها رو به کاهش است

ساعاتی پیش مذاکره کننده ارشد روسیه هم فضای گفتگو‌ها را مثبت و جدی توصیف کرد.

وی با انتشار پیامی در توئیتر افزود که مذاکرات رو به جلو جریان دارد و به تدریج پیش می‌رود. به گفته وی سایر طرف‌های مذاکره کننده نیز ارزیابی مشابهی نسبت به روند مذاکرات دارند.

بر اساس این گزارش، اعضای گروه ۱+۴ پس از دیدار با علی باقری راهی هتل ماریوت شدند تا با هیات آمریکایی درباره آخرین وضعیت مذاکرات گفتگو کنند.

دور هشتم مذاکرات وین از دوشنبه هفته گذشته (۶ آذر) آغاز شده و گفتگو‌ها در مسیر رو به جلو، ولی محتاطانه پیش می‌رود.

جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرده است در صورت حصول توافق در وین ابتدا طرف نقض کننده توافقات سال ۹۴ باید تحریم‌ها را بردارد و پس از انجام راستی آزمایی، اقدامات هسته‌ای ایران در چارچوب توافق برجام صورت خواهد گرفت.

ایران تاکید دارد هرچقدر طرف مقابل آمادگی جدی‌تری برای لغو تحریم‌ها داشته باشد و اراده جدی تری برای پذیرش ساز وکار‌های مد نظر جمهوری اسلامی ایران در لغو تحریم‌ها داشته باشد زمان دست یابی به توافق نهایی کوتاه‌تر خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر