کد خبر: ۴۹۹۳
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
ما با حسن نیت، اراده لازم برای رسیدن به توافق خوب را داریم و اگر طرف غربی هم این حسن نیت و اراده را داشته باشد، می‌توانیم به توافق خوب برسیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با همتای هندی خود با اشاره به مذاکرات وین گفت: ایران اراده لازم برای رسیدن به توافق خوب را دارد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز در تماس تلفنی سوبرامانیام جایشانکارا وزیر امور خارجه هند درخصوص مهم‌ترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان: ایران اراده لازم برای رسیدن به توافق خوب را دارد

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو در پاسخ به سوال وزیر امور خارجه هند در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با کرونا در ایران، با اشاره به روند خوب واکسیناسیون سراسری، روند مبارزه با کرونا در ایران را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ما توانسته‌ایم شیوع ویروس را بخوبی کنترل کنیم و تا کنون ۸۹ درصد مردم واکسینه شده و در حال دریافت دوز سوم واکسن هستند.

امیرعبداللهیان درخصوص افغانستان بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر در این کشور تاکید کرد و با اشاره به کمک‌های بشردوستانه هند به افغانستان، از تدابیر و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای انتقال این کمک‌ها در قالب گندم، دارو و واکسن کرونا به افغانستان خبر داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات لغو تحریم‌ها در وین با تاکید بر اینکه مذاکرات در مسیر درست جریان دارد، اظهار داشت: ما با حسن نیت، اراده لازم برای رسیدن به توافق خوب را داریم و اگر طرف غربی هم این حسن نیت و اراده را داشته باشد، می‌توانیم به توافق خوب برسیم.

وزیر امور خارجه هند نیز در این گفتگو به روند مبارزه با کرونا در کشورش اشاره کرد و افزود: آمار مبتلایان در هند صعودی است، اما با توجه به سرعت خوب واکسیناسیون می‌توانیم روند ابتلا را متوقف کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر آتی وزیر امور خارجه کشورمان به هند، این سفر را یک فرصت بسیار خوب برای توسعه همکاری‌های دوجانبه عنوان کرد.

جایشانکارا همچنین با اشاره به کمک‌های کشورش به افغانستان، سیاست هند در خصوص افغانستان را موضع پیشین این کشور عنوان کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر