کد خبر: ۵۱۰۸
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
علیرضا مقدسی با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی به سمت معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی علیرضا مقدسی را به سمت معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

«علیرضا مقدسی» رئیس کل گمرک ایران شد

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از گمرک ایران، متن حکم سید احسان خاندوزی به این شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای علیرضا مقدس

باسلام

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در راستای اجرای اسناد بالادست نظام، برنامه‌های دولت سیزدهم و برنامه‌های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی موارد زیر در اولویت برنامه‌های شما قرار گیرد:

- توسعه و توانمندسازی سرمایه انسانی گمرک با هدف ارتقای بهره‌وری نظام گمرکی
- گسترش ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه تجارت فرامرزی
- برون‌سپاری ارائه خدمات منطبق بر سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و طرح‌ریزی شیوه‌های نوین مشارکت بخش خصوصی در ارتقای زیرساخت‌های گمرکی
- بازمهندسی و اصلاح فرآیند‌ها در رویه‌های مختلف گمرکی و بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین با هدف چابک‌سازی و افزایش سرعت و دقت در تشریفات گمرکی
- اصلاح نظام ارزش‌گذاری کالا‌های وارداتی و صادراتی گمرکی
- بهبود ارتقای رتبه ایران در شاخص تجارت فرامرزی با همکاری سایر دستگاه‌های مربوط

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، انقلابی‌گری، مردم‌داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون‌مداری در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات مجدانه بکوشید.

توفیقات جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم
سید احسان خاندوزی

نگاهی به سوابق کاری و علمی رئیس کل جدید گمرک

مقدسی با ۲۵ سال سابقه خدمت در گمرک جمهوری اسلامی ایران، دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت راهبردی از دانشگاه دفاع ملی ولیسانس و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه‌های تهران و آزاد اسلامی است.

رئیس کل جدید گمرک ایران که خدمت خود را در این سازمان از رتبه کارشناسی آغاز کرده است، سوابقی ازجمله معاونت حقوقی و نظارت گمرک ایران، مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد، مدیرکل امور اداری و رفاه، نمایندگی وزیر اقتصاد در کمیسیون حل اختلاف گمرکی، ریاست شعبه هیئت رسیدگی به تخلفات اداری، مشاور رئیس کل، مدیرکل امور پدافند غیرعامل و مدیر کلی دفتر برنامه‌ریزی و بهبود سیستم‌های گمرک جمهوری اسلامی را در کارنامه خود دارد.

مقدسی همچنین سابقه عضویت در کمیته طرح مهندسی مجدد رویه‌ها و کمیته راهبردی طرح پژوهشی تدوین استراتژی‌های بخش منابع انسانی گمرک؛ فعالیت به عنوان ناظر طرح پژوهشی "بررسی رویه‌ها و مشکلات گمرک با سازمان‌های همجوار"، دبیری کمیته راهبری مدیریت کیفیت گمرک ایران، دبیری کمیته نظام پیشنهاد‌ها و ریاست کمیته تخصصی و نیز ریاست شورای حقوقی گمرک را دارا است.

رئیس کل جدید گمرک دارای ۱۲ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تألیف هفت عنوان کتاب تخصصی و دانشگاهی در موضوعاتی همچون گمرک الکترونیک، بازاریابی، کارآفرینی، امنیت تجارت فرامرزی و بیش از ۲۸ مقاله و طرح پژوهشی و تخصصی در زمینه گمرک و مسائل اقتصاد کلان کشور است.

شایان ذکر است علیرضا مقدسی که از ۲۷ آذرماه ۱۴۰۰ مسئولیت سرپرستی گمرک را بر عهده داشت، با حکم وزیر اقتصاد به عنوان معاون وزیر و رئیس کل گمرک ایران منصوب شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر