کد خبر: ۵۲۰۲
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
گروگانگیری در یک کنیسه در شهر کالیویل تگزاس نیمه‌شب شنبه، پس از ۱۰ ساعت با آزادی گروگان‌ها و قتل مهاجم به دست نیرو‌های پلیس پایان یافت.

گروگان‌گیری در یک کنیسه در شهر کالیویل تگزاس نیمه‌شب شنبه، پس از ۱۰ ساعت با آزادی گروگان‌ها و قتل مهاجم به دست نیرو‌های پلیس پایان یافت. گروگان‌گیر خواستار آزادی یک زندان پاکستانی محکوم به تروریسم شده بود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، رسانه‌های محلی گزارش کردند که پیش از پایان عملیات پلیس صدای انفجار قوی و تیراندازی ممتد در کنیسه شنیده شد. ساعاتی پیش از آن و در پی مذاکرات نیرو‌های امنیتی با گروگانگیر یکی از ۴ گروگان صحیح و سالم آزاد شده بود.

پایان گروگانگیری در یک کنیسه در تگزاس آمریکا با کشته شدن مهاجم

شبکه خبری ای‌بی‌سی به نقل از منابع پلیس گزارش کرد گروگان چهار نفر از جمله یک خاخام را در این عبادتگاه یهودیان به گروگان گرفته بود. مهاجم که هویتش افشا نشده، به پلیس هشدار داده بود که کنیسه و اطراف آن را بمب‌گذاری کرده است. شهر کوچک کالیویل در حومه دالاس حدود ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه‌های آمریکایی گزارش کرد مهاجم درخواست آزادی عفیفه صدیقی، دانشمند پاکستانی محبوس به جرم تروریسم در آمریکا را داشت.

خانم صدیقی سال ۲۰۱۰ و به جرم تلاش برای شلیک به نظامیان آمریکایی در افغانستان، به ۸۶ سال زندان محکوم شد.

عفیفه صدیقی در حال حاضر در بیمارستان زندانی در نزدیکی دالاس به سر می‌برد. گروگان‌گیر با انتشار پیامی صوتی در فیسبوک بار‌ها خواستار صحبت کردن با خانم صدیقی شده و او را خواهر [ایمانی]خود معرفی کرده بود.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل با ابراز خوشحالی از پایان این گروگان‌گیری اعلام کرد ماجرا را از نزدیک دنبال می‌کرده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر