کد خبر: ۵۲۸۱
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل برخی از رفتار سعودی‌ها، روابط دو کشور قطع شد، اما در دور جدید مذاکرات توافق شده که سفارتخانه‌های دو کشور احیاء شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه پیشینه ارتباط خوب ایران و عربستان نشان می‌دهد که احیا روابط می‌تواند به نفع ملت‌ها باشد و امنیت پایدار در منطقه را رقم بزند، گفت: عربستان نباید تحت تاثیر لابی‌های صهیونیستی و آمریکایی قرار گیرد، زیرا دخالت این کشور‌ها عامل اصلی قطع روابط در چند سال گذشته است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، شهریار حیدری درخصوص مذاکرات ایران و عربستان، گفت: عربستان به عنوان یکی از همسایگان جمهوری اسلامی دارای اشتراکات فراوانی با ایران است لذا هر دو کشور می‌توانند نقش موثری در تحولات و ارتقاء امنیت منطقه داشته باشند البته اقدامات ایران در این زمینه برای همه کشور‌ها روشن و ثابت شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: هرچه ارتباط کشور‌ها مستقیم و هماهنگ‌تر باشد، به نفع تمام ملت‌های منطقه خواهد بود، همراهی عربستان و ایران به امنیت پایدار منطقه کمک می‌کند. همچنین مانع حضور بیگانگان در منطقه می‌شود.

توافق ایران و عربستان برای باز شدن سفارتخانه‌ها

وی در ادامه یادآور شد: آمریکایی‌ها در این سال‌ها به بهانه کمک به امنیت کشور‌ها هر نوع تجاوزی را در منطقه مرتکب شدند و اگر این روند ادامه پیدا کند به معضل پایدار منطقه تبدیل می‌شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران و عربستان مذاکراتی را شروع کردند، تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل برخی از رفتار سعودی‌ها، روابط دو کشور قطع شد، اما در دور جدید مذاکرات توافق شده که سفارتخانه‌های دو کشور احیاء شود.

حیدری همچنین گفت: پیشینه ارتباط خوب ایران و عربستان نشان می‌دهد که احیا روابط می‌تواند به نفع ملت‌ها باشد و امنیت پایدار در منطقه را رقم بزند البته عربستان نباید تحت تاثیر لابی‌های صهیونیستی و آمریکایی قرار گیرد، زیرا عامل اصلی قطع ارتباط همین کشور‌ها بودند بنابراین سعودی‌ها در احیاء روابط با ایران باید ملاحظاتی را در نظر داشته باشند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر