کد خبر: ۷۷۵۰
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
احمد وحیدی گفت: احساس نزدیکی فروپاشی رژیم صهیونیستی آن‌ها را به دست و پازدن وادار ساخته است.

وزیر کشور عادلانه شدن یارانه‌ها را گام نخست شکوفایی اقتصادی خواند و گفت: برخلاف تمام توطئه‌های بدخواهان خارجی، قدم‌های بزرگی برای پیشرفت ایران اسلامی در حال برداشته شدن است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی عصر شنبه در آئین تکریم و معارفه استانداران قدیم و جدید کرمان، با گرامیداشت نام و یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: مفهوم مدافعان حرم که تجسم عینی و عملی آن توسط شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی پیاده شد، امروز وارد ادبیات مذهبی، مبارزاتی و نظام مقدس شده است که جبهه‌های جدیدی در پی آن ایجاد شد.

وزیر کشور: رژیم صهیونیستی به دست و پا زدن افتاده است

وی ادامه داد: عزت، رفعت و عظمت شهید سلیمانی که امروز تصویر او در کنار امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد و محبت او در دل مجاهدان جهان قرار دارد، حجتی است که نشان می‌دهد پیمودن این راه‌ها امکان پذیر است.

وزیر کشور اضافه کرد: شهید سلیمانی موجی از پس موجی دیگر در انقلاب ما آفرید و همه ما مدیون او هستیم.

وحیدی در ادامه سخنان خود به تکریم علی زینی وند استاندار سابق کرمان پرداخت و گفت: برای او آرزوی توفیق دارم.

وحیدی به معارفه محمد مهدی فداکار استاندار جدید کرمان هم پرداخت و گفت: او از رزمندگان و جانبازی بیش از ۴۰ درصد لشکر ثارالله بود که از افتخارات ایشان است.

وی افزود: در حوزه آموزشی، فرهنگی و مدیریتی دارای سوابق خوبی است و انتصاب ایشان را که رای خوبی در هیات دولت کسب کرد، تبریک می‌گویم.

وزیر کشور با بیان اینکه فضای جدیدی برای ما وجود دارد که باید تلاش مضاعفی انجام داد، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، جهان را عوض کرده است. بار‌ها از زبان رهبر معظم انقلاب شنیده اید که درباره پیچ تاریخی صحبت کرده اند.

وحیدی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ گاه به دنبال جابجایی مرز‌های جغرافیایی نبوده است، افزود: جمهوری اسلامی در نقطه‌ای قرار گرفته است که امروز مرز‌های سیاسی، فرهنگی، ژئوپلتیک و هویتی را در زمینه‌های مختلف جابجا می‌کند.

وی ادامه داد: تمام کسانی که وجدان‌های بیدار دارند، هویت خود را با هویت جمهوری اسلامی پیوسته می‌دانند. از این رو، انقلاب اسلامی هویت جدید و مرز‌های جدیدی آفریده است و مدافعان بزرگی در پشت این خطوطی که انقلاب اسلامی ایجاد کرده است، دفاع می‌کنند و به جلو می‌روند.

وزیر کشور با بیان اینکه احساس نزدیکی فروپاشی رژیم صهیونیستی آن‌ها را به دست و پازدن وادار ساخته است، تصریح کرد: آن‌ها حس می‌کنند که هویت بلند جمهوری اسلامی بر جان‌های آن‌ها چنگ انداخته است و به قدری از این مساله وحشت دارند که به انواع حیل، با عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای به دنبال کوچک کردن همه موفقیت‌ها و دستاورد‌های ایران در ذهن مردم هستند که البته نمی‌توانند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی به سربازان فداکار و کسانی نیاز دارد که بدون توجه به نام و عنوان، مسئولیت بپذیرند که بی تردید لطف و عنایت الهی شامل حال آن‌ها می‌شود.

وحیدی با توجه به تصمیم دولت در عادلانه کردن پرداخت یارانه ها، تصریح کرد: ریل اقتصادی گام نخست است و مسایل زیادی باید در این زمینه اتفاق بیفتد. هرچند در خارج از ایران، کسانی هستند که می‌خواهند جمهوری اسلامی را از پیمودن این گام‌های بلند که بسیار مهم است، بازدارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز این گام‌های بلند در حال برداشته شدن است و آثار آن به تدریج نمایان می‌شود. برای این کار، همه باید کمک کنند و به میدان بیایند.

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد شکوفا خواهد شد، یادآور شد: شکل جدید عادلانه کردن یارانه ها، یک مساله مهم است که البته خود، گام نخست است.

وحیدی، اجرای طرح رتبه بندی معلمان و بهبودی معیشت کارگران را دیگر اقدامات برداشته شده در دولت مردمی و عدالت محور سیزدهم برشمرد و افزود: همین الان، وضعیت مدیریت کرونا در ایران را با کشور‌های دیگر مقایسه کنید. کار‌های مهمی در حال رخ دادن است و این در شرایطی است که فشار حداکثری و حداکثر توطئه‌ها هم وجود دارد.

وی ادامه داد: باید کمربند‌ها را محکم ببندیم، دچار حاشیه نشویم و با تمسک به اهل بیت (ع) و بهره گیری از روح بزرگ شهدا و تحت فرمان مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی با قدرت به جلو برویم.

وزیر کشور با اشاره به فرمان جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: امروز ابرقدرت‌های دیروز در بعضی از مسایل به کشور ما محتاج شده اند. این افتخار خیلی بزرگی است و این در حالی است که دشمنان ما در خارج می‌کوشند بگویند جمهوری اسلامی دستاوردی نداشته است.

وحیدی با اشاره به راهپیمایی روز قدس، افزود: مردم این دستاورد‌ها را حس می‌کنند و بر خلاف بلندگو‌های تبلیغاتی دشمنان، در صحنه حاضر می‌شوند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر