کد خبر: ۷۸۳۰
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
سعید محمد:
به دنبال این هستیم تا مقدمات و تمهیدات لازم را اتخاذ کنیم تا سرمایه گذاران سرمایه گذاران ایرانی و خارجی با سهولت بیشتری در این مناطق سرمایه گذاری کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند. سرمایه گذاران باید از مشوق‌های معافیت مالیاتی و گمرکی در مناطق ویژه اقتصادی بهره بیشتری ببرند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از فرینا، سعید محمد، امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و افتتاح و گلنگ زنی طرح‌های سرمایه گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی در جمع خبرنگاران افزود: هم اینک ۳۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است و افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در این مجموعه‌ها فعالیت دارند.

وی ادامه داد: مناطق ویژه اقتصادی مکان مناسبی برای حضور سرمایه گذاران ایرانی و خارجی است. به دنبال این هستیم تا مقدمات و تمهیدات لازم را اتخاذ کنیم تا سرمایه گذاران با سهولت بیشتری در این مناطق سرمایه گذاری کنند.

مناطق ویژه اقتصادی ظرفیتی مناسب برای حضور سرمایه گذاران ایرانی و خارجی است

مشاور رییس جمهور بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شیراز یکی از بهترین مناطق ویژه اقتصادی کشور است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود. حدود ۲۵۰ واحد تولیدی ـ صنعتی در این مجموعه مستقر است که از این تعداد حدود ۹۰ واحد فعال و مابقی نیز در حال توسعه فعالیت‌های خود برای ورود به چرخه تولید هستند.

سعید محمد گفت: با توجه به مشوق‌هایی که در حوزه معافیت مالیاتی، معافیت گمرکی و سایر خدماتی که به سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ارائه می‌شود، انتظار می‌رود که سرمایه گذاران داخلی نگاه ویژه تری به این منطقه داشته باشند و طی سال‌های آتی شاهد توسعه بیشتر این منطقه باشیم.

وی افزود: ارائه مشوق‌هایی همچون معافیت‌های مالیاتی و گمرکی کمک می‌کند تا قیمت تمام شده تولید برای سرمایه گذاران بسیار کاهش یابد و شرایط قابل رقابت باشد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: واحد‌های نوپا نیازمند این مشوق‌ها هستند و این مشوق‌ها نیز زمان دار است و وقتی یک واحد توانمند شد و به مرحله تولید رسید آن مشوق‌ها آرام آرام برداشته خواهد شد و می‌تواند به شکل جدی‌تر و حرفه ای‌تر فعالیت کند.

سعید محمد، در خصوص برگزاری نشست مدیران مناطق ویژه اقتصادی سراسر کشور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم گفت: در نشست امروز مسائل و مشکلات سایر مناطق ویژه اقتصادی، بویژه راهکار‌های تحقق شعار «تولید، دانش بنیان، اشتغالزایی» در این مناطق بررسی شد.

گفتنی است؛ در سفر یک روزه سعید محمد به منطقه ویژه اقتصادی شیراز، کلنگ احداث واحد تولیدی شایان دیزل تولید کننده کامیونت به زمین زده شد و شرکت سرمایه گذاری سپهر بسپار مهر تولید کننده کیسه بافته شده ساده و کیسه لمینت هم به بهره برداری رسید.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر