کد خبر: ۷۸۴۷
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
شناسایی و ساماندهی اتباع خارجی از سوی وزارت کشور در حال انجام است و در قالب این طرح تلاش برای شناسایی نخبگان و استفاده از ظرفیت‌ها و استعداد‌ها آن‌ها نیز بهبود می‌یابد.

معاون کنسولی، ایرانیان و امور مجلس وزارت امور خارجه تاکید کرد: روند اعطای تابعیت بر اساس فعالیت‌های اقتصادی تسهیل می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، در مراسمی اسناد تحصیل تابعیت جمهوری اسلامی ایران با حضور مسوولان ذیربط امور تابعیت، پناهندگان و مهاجران به ۲۰ تن از سرمایه‌گذاران افغانستانی که واجد شرایط تحصیل تابعیت جمهوری اسلامی ایران بودند و مراحل قانونی آن را طی کرده بودند اعطا شد.

معاون وزیر امور خارجه: روند اعطای تابعیت راحت‌تر می‌شود

علیرضا بیگدلی معاون کنسولی، ایرانیان و امور مجلس وزارت امور خارجه در این مراسم وجود مشترکات دینی، فرهنگی و تاریخی ایران و همسایگان را زمینه ساز تقویت پیوند‌های مردمی در فلات ایران دانست که در نتیجه آن فرصت‌هایی برای همگرایی بیشتر فراهم شده است.

معاون وزیر امور خارجه تسهیل در روند اعطای تابعیت بر اساس فعالیت‌های اقتصادی موفق در ایران را یکی از آثار این همگرایی دانست و افزود: شناسایی و ساماندهی اتباع خارجی از سوی وزارت کشور در حال انجام است و در قالب این طرح تلاش برای شناسایی نخبگان و استفاده از ظرفیت‌ها و استعداد‌ها آن‌ها نیز بهبود می‌یابد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های خارجی، ملزم به روان سازی ارائه خدمات به این اتباع به ویژه در حوزه همسایگی هستند و براساس گفتمان سیاست همسایگی دولت جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای تعامل همه جانبه با همسایگان در دستور کار وزارت امور خارجه است و در این چارچوب از افزایش بهره‌وری و فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان موفق خارجی در ایران حمایت می‌شود.

به گفته بیگدلی؛ صدور روادید تجاری و روادید سرمایه گذاری، ارایه تسهیلات مجوز اقامت، اعطای تابعیت و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری و کارآفرینی در دستور کار این وزارت قرار دارد و پیش بینی می‌شود حضور و فعالیت نخبگان افغانستان مورد حمایت بیشتر دولت قرار می‌گیرد.

در ادامه مراسم رییس اداره تابعیت وزارت امور خارجه ضمن بیان روند اعطای تابعیت به اتباع خارجی، آمار صدور اسناد تابعیت را در مقایسه با گذشته رو به رشد دانست و افزود: پس از وصول مستقیم درخواست‌های متقاضیان اخذ تابعیت، آن‌ها بررسی و راستی آزمایی می‌شوند، سپس وضعیت اقامتی، علمی اجتماعی، شغلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی متقاضیان از سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط استعلام و در نهایت پرونده تکمیل شده و برای تصمیم‌گیری به کمیسیون ماده ۳ نظامنامه تابعیت هیات وزیران ارسال می‌شود.

در ادامه این مراسم سرمایه گذارانی که به افتخار اخذ تابعیت جمهوری اسلامی ایران نایل شدند، فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی مبنی بر مدیریت بهینه فرصت‌ها، سرمایه‌گذاری در بخش مولد، صادرات کالا و ارزآوری خود را شرح دادند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر