کد خبر: ۷۸۵۱
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
رئیس سازمان زندان‌ها:
در حال حاضر ۳ هزار و ۲۰۰ پابند الکترونیک در انبار‌های زندان‌های تمام استان‌ها موجود است و هیچ استانی وجود ندارد که در انبار‌های زندان‌هایش پابند الکترونیک موجود نباشد.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: طی ۳ ماه اخیر آمار زندانیان تحت پوشش پابند‌های الکترونیکی نزدیک به ۲ و نیم برابر شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، غلامعلی محمدی با بیان اینکه این سازمان هم اکنون در زمینه پابند الکترونیکی با هیچ کمبودی مواجه نیست، اظهار کرد: طی ۳ ماه اخیر آمار زندانیان تحت پوشش پابند‌های الکترونیکی نزدیک به ۲ و نیم برابر شده است.

طی ۳ ماه اخیر آمار زندانیان تحت پوشش پابند‌های الکترونیکی ۲ و نیم برابر شده است

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۲۰۰ پابند الکترونیک در انبار‌های زندان‌های تمام استان‌ها موجود است، گفت: هیچ استانی وجود ندارد که در انبار‌های زندان‌هایش پابند الکترونیک موجود نباشد.

محمدی با بیان اینکه بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان زندان‌ها، تا ۲ هفته دیگر تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ پابند الکترونیکی به آمار پابند‌های موجود اضافه خواهد شد، عنوان کرد: در سازمان زندان‌ها مترصد این بودیم که تعداد موجودی پابند‌های الکترونیکی را به ۱۵ هزار عدد برسانیم و پس از آن پیشنویس بخشنامه استفاده از این پابند‌ها به رئیس قوه قضاییه ارائه دهیم تا در صورت تایید رئیس عدلیه، این بخشنامه به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شود و قضات محاکم بیش از پیش نسبت به صدور آراء جایگزین حبس اقدام کنند.

تعداد بازدید : 9
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر