کد خبر: ۷۸۷۷
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
علیرغم تحریم‌های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارتقای همکاری‌های اقتصادی را دارد.

وزیر امور خارجه، مقاوت ملت لبنان برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی درخشان برای ملت‌های منطقه ذکر کرد و گفت: مردم مقاوم منطقه هیچگاه زیر بار عادی‌سازی با رژیم تروریست و کودک‌کش اسرائیلی نخواهند رفت.

به گزارش اکوپل نیوز، محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ لبنان که سرگرم دیدار از کشورمان است، روز چهارشنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان: مردم منطقه زیر بار عادی‌ سازی روابط با اسرائیل نمی‌روند

در این دیدار، درباره آخرین تحولات منطقه، ارتقای روابط میان کشور‌های اسلامی و به‌ویژه توسعه همکاری‌های میان دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان، جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه و روابط خوب میان ملت ایران و تمام گروه‌ها و طوایف لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست.

وزیر امور خارجه همچنین مقاوت ملت لبنان برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی درخشان برای ملت‌های منطقه ذکر کرد و افزود: از این‌رو هیچگاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست و کودک‌کش اسرائیلی نخواهند رفت.

امیرعبداللهیان درباره اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارتقای همکاری‌های اقتصادی را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص کشورمان در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشور‌های دوست و برادر در منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیاز‌های اساسی مردم کشورش، خاطر نشان کرد که دولت و ملت لبنان برای رفع نیاز‌های اساسی خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل خواهد کرد و هیچگاه منتظر مساعدت و یا راه حل‌های اطراف خارجی نخواهد ماند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر