کد خبر: ۸۲۲۳
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴
نه در مذاکرات از حقوق ملت ایران می‌گذریم و نه در قضیه فلسطین حقوق ملت مسلمان فلسطین را نادیده می‌گیریم.

وزیر امور خارجه گفت: نه در مذاکرات از حقوق ملت ایران می‌گذریم و نه در قضیه فلسطین حقوق ملت مسلمان فلسطین را نادیده می‌گیریم همچنان از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت خواهیم کرد.

به گزارش اکوپل نیوز، جمعی از رهبران روحانی، سیاسی و مسئولان گروه‌های فلسطینی و لبنانی شرکت کننده در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با وزیر امور خارجه دیدار کردند.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه در اندیشه و نگاه امام خمینی (ره) مساله فلسطین و قدس جایگاهی ویژه و راهبردی دارد، ابراز داشت حضرت امام خمینی (ره) فلسطین را اولویت اول جهان اسلام می‌دانست.

حسین امیرعبداللهیان: حقوق ملت ایران و ملت فلسطین را نادیده نمی‌گیریم

وزیر امور خارجه تاکید کرد: امام خامنه‌ای نیز در امتداد نگاه امام خمینی (ره)، اهتمام ویژه‌ای به مساله آزادی فلسطین دارد و معتقد به آزادی تمامی سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست‌های جنایتکار است.

امیرعبداللهیان با اشاره به حمایت همه جانبه ایران از مقاومت فلسطین، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به رغم همه فشار‌ها از موضع اصولی خود کوتاه نخواهد آمد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: نه در مذاکرات از حقوق ملت ایران می‌گذریم و نه در قضیه فلسطین حقوق ملت مسلمان فلسطین را نادیده می‌گیریم. همچنان از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت خواهیم کرد.

امیرعبداللهیان اقدام برخی از کشور‌های اسلامی در برقراری و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت به آرمان فلسطین توصیف و اعلام کرد این کشور‌ها از اقدام خود پشیمان خواهند شد.

وزیر امور خارجه راه حل اساسی مساله فلسطین را بازگشت آوارگان و برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل این سرزمین عنوان کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر