کد خبر: ۸۳۳۰
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
هلال احمر حاضر است اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریلانکا را با قیمت تولید شده به این کشور ارسال کند.

سفیر کشور سریلانکا در دیدار با دکتر کولیوند با اشاره به اینکه ایران، تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی است، خواستار دریافت اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی برای حل بحران دارو در کشورش شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال‌ احمر؛ آپونسو، سفیر کشور سریلانکا در ایران در دیدار با رئیس هلال‌ احمر کشورمان داشت، گفت: وضعیت اقتصادی امروز سریلانکا بخصوص در زمینه نفت، سوخت، دارو و ... به شدت بحرانی است و وضعیت ناگواری در بیمارستان‌های سریلانکا از نظر کمبود داروی مربوط به بیماران سرطانی، دیابتی و دارو‌های مربوط به بیماری‌های کودکان به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران؛ تولید کننده دارو، اقلام و تجهیزات پزشکی به حساب می‌آید، خواستار همکاری هلال‌احمر کشورمان با سریلانکا در این زمینه شد و افزود: کشور سریلانکا نه تنها برای تامین دارو دچار مشکل است، بلکه در حوزه اقلام و تجهیزات پزشکی نیز با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

نماینده وزارت امور خارجه کشورمان هم که در این دیدار، سفیر سریلانکا را همراهی می‌کرد به قدمت و پیشینه همکاری دو کشور اشاره کرد و گفت: کشور ایران و سریلانکا از زمان قدیم روابط بسیار نزدیک و قرابت بالایی دارند، اما وضعیت اقتصادی این کشور به دلیل بحران کرونا، با مشکلاتی مواجه شده است که در حال حاضر با جنگ روسیه و اوکراین این مشکلات به اوج خود و به مرحله بحرانی رسیده و خواستار بهره‌مندی از تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی هلال‌احمر ایران است.

اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای ارسال دارو و اعزام کاروان سلامت به سریلانکا

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران نیز در این دیدار تاکید کرد: هلال‌ احمر حاضر است اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریلانکا را با قیمت تولید شده به این کشور ارسال کند.

وی با تاکید بر اینکه، بشر به امنیت و سلامت نیاز دارد، افزود: نگرانی حال حاضر، وضعیت سلامت مردم سریلانکا است و قاعدتا برای جمعیتی که دچار بیماری‌های مزمن و حاد است، حداقل کاری که می‌توان انجام داد، تامین دارو و درمان مورد نیاز آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: هلال‌احمر در راستای اهداف والای انسانی و بشردوستانه خود می‌تواند پس از بررسی نیاز‌های دارویی کشور سریلانکا، کمک‌هایی ارسال کند، اما برای تامین مقادیر بیشتری از داروی مورد نیاز این کشور، می‌توانیم بدون در نظر گرفتن سود و با قیمت تولید، از دارو و اقلامی که موجود است، به سریلانکا ارسال کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر در ادامه پیشنهاد کرد که اگر دولت سریلانکا اعلام نیاز کرده و محلی برای ارائه خدمات در نظر بگیرد، هلال‌احمر ایران می‌تواند تیم کاروان سلامت خود را که شامل کادر پزشکی و درمانی داوطلب است، برای مدتی به منطقه‌ای محروم در این کشور اعزام و خدمات ویزیت، دارو و درمان مورد نیاز بیماران را ارائه کند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر