کد خبر: ۸۹۳۸
۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
ایران در قبال اقدام غیرقانونی سوئد در محاکمه حمید نوری و حمایت آشکار این کشور از گروهک‌های تروریستی، دست روی دست نخواهد گذاشت و گزینه‌های مختلفی در اختیار دارد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، از رفتار‌های متناقض و دوگانه برخی کشور‌های اروپایی انتقاد کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌ آبادی در مصاحبه‌ای از رفتار‌های متناقض و دوگانه برخی کشور‌های اروپایی انتقاد کرد.

وی گفت: نمی‌توانید شهروندان ایرانی را بطور بی گناه دستگیر و محاکمه کنید، پناهگاه خوبی برای گروهک‌های تروریستی باشید و پول ایران را نگه دارید و انتقال آن را منوط به آزادی مجرمین و محکومین در ایران کنید، اما ایران را متهم به گروگان گیری کنید!

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: ایران در قبال اقدام غیرقانونی سوئد در محاکمه حمید نوری و صدور حکم حبس ابد او و حمایت آشکار این کشور از گروهک‌های تروریستی، دست روی دست نخواهد گذاشت و گزینه‌های مختلفی در اختیار دارد.

کاظم غریب آبادی: ایران در قبال اقدام سوئد در محاکمه «حمید نوری» گزینه‌های مختلفی در اختیار دارد

غریب آبادی با اشاره به اینکه زمان برای اصلاح رفتار سوئد رو به پایان است، گفت: سوئد چگونه می‌تواند ادعا کند که در چارچوب روابط و احترام متقابل عمل می‌کند، در حالی که به پایگاهی برای میزبانی، حمایت و هدایت گروهک‌های مختلف تروریستی و جدایی طلب علیه ایران تبدیل شده است.

گروهک حرکت النضال که سرکرده آن در ایران به اتهامات مختلف تحت محاکمه است و یا احمدرضا جلالی که اقدامات وی موجب شهادت برخی دانشمندان هسته‌ای ایران گردید و با سرویس موساد، تحت پشتیبانی سوئد، همکاری می‌کرد، در کدام کشور ساکن بودند و تابعیت دوم کدام کشور را گرفتند؟

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: برخی کشور‌های اروپایی همچنین مامنی برای مجرمان فراری که اموال مردم و دولت را ربوده اند، تبدیل شده اند و از بازگرداندن آن‌ها به ایران خودداری و بلکه مقاومت می‌کنند. از سوی دیگر، از اتباع خودشان و معدودی افراد دارای تابعیت مضاعف برای ضربه زدن به امنیت ملی ایران استفاده می‌کنند و بعد از اینکه گرفتار عدالت می‌شوند، ایران را متهم به گروگان گیری می‌کنند!

غریب آبادی در خاتمه گفت: آیا این کشور‌های اروپایی آماده اند آمار واقعی ایرانیان زندانی در کشور‌های خود و آمار زندانیان اتباع خود در ایران را منتشر کنند تا براستی و از روی آمار مشخص شود که گروگان گیر واقعی کیست؟!

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر