کد خبر: ۸۹۸۹
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
تا پایان سال جاری تمامی واحد‌های مسکن مهر نیمه‌تمام و در دست اجرا تکمیل و پیگیری‌های لازم جهت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی واحد‌های تکمیل‌شده و فاقد خدمات نیز صورت می‌پذیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۶۵ هزار واحد مسکونی مهر به دلیل عدم تامین خدمات زیربنایی و روبنایی تحویل نشده است، گفت: تا پایان سال جاری تمامی واحد‌های مسکن مهر نیمه‌تمام و در دست اجرا تکمیل و پیگیری‌های لازم جهت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی واحد‌های تکمیل‌شده و فاقد خدمات نیز صورت می‌پذیرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رستم قاسمی» درباره علت تاخیر در تحویل واحد‌های باقیمانده طرح مسکن مهر گفت: تعداد کل واحد‌های مسکن مهر حدود ۲.۱ میلیون واحد مسکونی بوده است که از این تعداد صرفا یک میلیون و ۶۰ هزار واحد مسکونی در زمین‌های دولتی اجرا شده است و مابقی مربوط به خودمالکین و در زمین‌های بخش خصوصی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: از تعداد کل واحد‌های مسکن مهر اجرا شده در زمین‌های دولتی، بالغ بر ۹۶۵ هزار واحد مسکونی تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است و حدود ۹۸ هزار واحد باقیمانده است.

وزیر راه و شهرسازی: پرونده مسکن مهر تا پایان سال بسته می‌شود

قاسمی تصریح کرد: از واحد‌های باقیمانده اجرا شده در زمین‌های دولتی، حدود ۲۸ هزار واحد مسکونی در دست ساخت است و عملیات اجرایی آن‌ها در دست پیگیری است، ولی حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی دارای مشکلات حقوقی است و می‌بایست جهت ادامه روند تکمیل این واحدها، مشکلات حقوقی این واحد‌ها مرتفع شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، از واحد‌های تکمیل شده مسکن مهر حدود ۶۵ هزار واحد مسکونی به دلیل عدم تامین خدمات زیربنایی و روبنایی تحویل نشده است.

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا از واحد‌های باقیمانده مسکن مهر در آمار نهضت ملی مسکن هم آمده است؟ گفت: صرفا حدود ۲۳ هزار و ۹۱۶ واحد مسکن مهر جهت تامین مسکن متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار گرفته است که این واحد‌ها نیز عموما واحد‌های فاقد متقاضی دارای درصد پیشرفت فیزیکی بسیار پائین هستند.

وزیر راه و شهرسازی درباره زمان اتمام و بسته شدن پرونده مسکن مهر نیز گفت: تا پایان سال جاری تمامی واحد‌های مسکن مهر نیمه‌تمام و در دست اجرا (فاقد مشکل حقوقی و معارض) تکمیل می‌شوند و پیگیری‌های لازم جهت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی واحد‌های تکمیل شده فاقد خدمات نیز صورت می‌پذیرد به نحوی که تا پایان سال این واحد‌ها نیز تامین و قابل سکونت شوند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر