کد خبر: ۹۲۳۰
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
۶ هزار میلیارد تومان اموال متهمان پرونده پولشویی برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال با کمک سربازان گمنام امام زمان عج در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و توقیف اموال متهمان پرونده پولشویی به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در استان خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حیدر آسیابی از شناسایی و توقیف اموال متهمان پرونده پولشویی به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: این اموال برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال و با تحقیقات گسترده دادگستری استان و کمک سربازان گمنام امام زمان عج در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی شد.

وی افزود: املاک، شمش طلا، کد‌های بورسی، خودرو‌های سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که همگی حاصل از جرم بود، از جمله اموال شناسایی و توقیف شده در استان است.

۶ هزار میلیارد تومان اموال متهمان پرونده پولشویی در گلستان شناسایی و توقیف شد

آسیابی بیان کرد: ۳۰ متهم این پرونده با برداشت یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در قالب ۲ هزار و ۳۵۰ حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، به اخلال عمده در نظام پولی و بانکی کشور متهم شده اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این پرونده برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان، ارجاع شد که پس از بررسی با نظر قضات این دادگاه برای تکمیل تحقیقات و رفع نقص به دادسرای گرگان ارجاع شد.

آسیابی ادامه داد: رسیدگی این پرونده پس از رفع نقص، در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان آغاز خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: در خلال رسیدگی به این پرونده‌ی ۳۰ هزار صفحه ای، ۲۸۵ نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی‌ها برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده ۱۵۵ جلدی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر