کد خبر: ۹۳۱۸
۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
مدیرعامل سایپا از آغاز مذاکرات با شرکت خودرویی روسی و اَزبر بانک روسیه به منظور تولید پلتفرم مشترک خبر داد.

مدیرعامل سایپا گفت: در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو مذاکراتی با شرکت خودرویی روسی و اَزبر بانک روسیه به منظور تولید پلتفرم مشترک انجام شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سایپانیوز، محمد علی تیموری در حاشیه بازدید از نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو اعلام کرد: از اولین روز آغاز نمایشگاه مذاکرات فشرده‌ای با شرکت‌های خودرویی و قطعه سازان روسی در حال انجام است.

او افزود: بازار روسیه در مرحله اول پتانسیل خوبی برای صادرات قطعات شرکت‌های قطعه ساز گروه خودروسازی سایپا است و از طرفی در مورد قطعات الکترونیکی خودرو که اکنون با مشکلات واردات در ایران مواجه هستیم، می‌توانیم از همکاری شرکت‌های روسی استفاده کنیم.

آغاز مذاکرات سایپا برای تولید خودروی مشترک با روسیه

تیموری تاکید کرد: در عین حال از چند وقت پیش مذاکراتی را با شرکت خودرویی روسی و اَزبر بانک روسیه به منظور تولید پلتفرم مشترک برای خودروی ویژه‌ای که توسط یکی از خودروساز‌های غربی در ایران و روسیه تولید می‌شد و متاسفانه با تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که به ایران و اخیرا به روسیه تحمیل کرده اند دچار مشکل شده است انجام دادیم.

او خاطر نشان کرد: در حال حاضر مطابق توافقنامه‌های حقوقی این پلتفرم متعلق به سایپا شده و توسط مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا دوباره طراحی شده، به طوری که استاندارد‌های هشتاد و‌پنج گانه را پاس کرده است و با مذاکرات انجام شده احتمالا این پلتفرم با فاینانس بانک مرکزی روسیه به صورت مشترک توسط سایپا و طرف روسی تولید خواهد شد و زنجیره تامین قطعات این خودرو در ایران و روسیه فعال خواهد شد.

مدیرعامل ساپیا افزود: علاوه بر این مذاکرات سازنده‌ای با شرکت‌های فولادی روسی برای تامین ورق فولادی سرد که پیش از این از چین تامین و وارد کشور می‌شد برای برخی از محصولات سایپا از روسیه با قیمت بسیار مناسب انجام خواهد شد.

تیموری در پایان با ارزبابی از حضور تاثیرگذار سایپا در نمایشگاه مسکو اشاره کرد: خودروی شاهین که محصول زیبای سایپا و متخصصین ایرانی است در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو به نمایش گذاشته شده است که مورد استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر