کد خبر: ۹۳۲۲
۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
محکوم به قصاص، سال ۱۳۸۱ در پی اختلافات شخصی قبلی در جریان یک مشاجره لفظی و در زمانی غیر از ساعات ماموریت، با شلیک گلوله، یک نفر را به قتل رساند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان درباره جزییات خبر اجرای حکم یک محکوم به قصاص توضیحاتی داد.

به گزارش اکوپل نیوز، حیدر آسیابی گفت: محکوم به قصاص، سال ۱۳۸۱ در پی اختلافات شخصی قبلی در جریان یک مشاجره لفظی و در زمانی غیر از ساعات ماموریت، با شلیک گلوله، یک نفر را به قتل رساند.

حیدر آسیابی افزود: همان سال و بلافاصله پس از وقوع قتل، پرونده تشکیل و پس از احراز بزهکاری، براساس اقرار متهم و سایر تحقیقات معمول و نظر کارشناسی و با توجه به این که محل خدمت این فرد شهرستان گنبدکاووس بود، اما قتل در شهرستان رامیان و زمانی که قاتل برای سرزدن به خانواده پدری اش رفته بود، رخ داد، ادعای قاتل مبنی بر دفاع مشروع و درگیری با اشرار در دادگاه رد شد و با درخواست اولیای دم، حکم قصاص نفس صادر شد.

حیدر آسیابی ادامه داد: پس از صدور رای، پرونده برای انجام تشریفات قانونی به دیوان عالی کشور فرستاده شد و با بررسی دوباره قضات دیوان، رای قصاص تایید و برای اجرا به گلستان ابلاغ شد.

اطلاعیه دادگستری گلستان درباره خبر اجرای یک حکم قصاص

وی افزود: این پرونده چندین نوبت در راستای اعمال مواد ۴۷۴ و ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، در قالب اعاده دادرسی یعنی رسیدگی دوباره، در شعب دیوانعالی کشور و معاونت قضایی قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفت، که باز هم، رای قصاص تایید شد.

وی افزود: با تایید نهایی رای در دیوان عالی کشور، مانند روال همه پرونده‌های قصاص، پیش از اجرای حکم رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان مرکز استان و ریش سفیدان و بزرگان منطقه بار‌ها با اولیای دم برای بخشش دیدار کردند، اما مادر مقتول به هیچ عنوان حاضر به گذشت نشد و حکم قصاص به درخواست اولیای دم، صبح امروز اجرا شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر