کد خبر: ۹۳۴۴
۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
در گام اول تمرکز بر ثبات تولید بود که دیگر خودروی ناقص تولید نمی‌شود و گام بعدی ما تمرکز بر ایمنی، تنوع و کیفیت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از حرکت رو به رشد و شتابنده صنعت خودرو خبر داد و گفت: در گام اول تمرکز بر ثبات تولید بود که دیگر خودروی ناقص تولید نمی‌شود و گام بعدی ما تمرکز بر ایمنی، تنوع و کیفیت است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین در حاشیه افتتاح و بازدید از نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با حضور در جمع خبرنگاران به دستاورد‌های صنعت خودرو و عرضه آن در نمایشگاه اشاره کرد.

فاطمی امین با بیان اینکه در این نمایشگاه نکات بسیار متنوعی وجود دارد گفت: صنعت خودروی ایران فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و در چند سال اخیر با چالش‌هایی روبرو بوده که یکی از مهم‌ترین دلایل این چالش‌ها بحث تحریم‌ها است.

وزیر صنعت: دیگر خودروی ناقص تولید نمی‌شود

وزیر صمت با اشاره به نمایشگاه تحول صنعت خودرو گفت: مهم این است که بدانیم چه ظرفیت‌هایی در این صنعت داریم و اینکه آیا این ظرفیت‌ها می‌تواند ما را به نقاط مطلوب برساند یا خیر.

وی با اشاره به اینکه روند طی شده در صنعت خودرو روبه‌رشد و شتابنده است، ادامه داد: خبر خوب آن است که حرکت‌های مهم و قابل توجهی در بخش‌های دانش بنیان و فناوری‌های نوین آغاز شده است.

فاطمی امین یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های نمایشگاه تحول صنعت خودرو را همکاری و هم‌افزایی بین شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز مطرح کرد و گفت: اگر بتوانیم در مسیر کسب‌وکار‌هایی که پشت صنعت خودرو فعالیت می‌کنند تحول ایجاد کنیم اتفاق خوب و مهمی رخ خواهد داد و در نهایت این اقدامات منجر به کاهش هزینه می‌شود.

وزیر صمت در تشریح اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در حوزه صنعت خودرو افزود: در گام اول تمرکز بر ثبات تولید بود و اکنون به مرحله‌ای از تولید رسیده‌ایم که دیگر کسی نمی‌پرسد چرا خودرو ناقص تولید می‌شود.

وی در این خصوص ادامه داد: گام بعدی ما تمرکز بر ایمنی، تنوع و کیفیت است و بخشی از آن در حال حاضر در نمایشگاه ارائه شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا با تشریح و تبیین ابعاد مختلف نمایشگاه صنعت تحول خودرو برای مردم و صاحبان ایده پیام رسان این نمایشگاه باشند و وزارت صمت را در مسیر تحول و توسعه صنعت خودرو یاری کنند.

آقای فاطمی امین در پایان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تاثیر برجام بر این صنعت بیان کرد: برنامه‌های وزارت صمت نه‌تن‌ها در خصوص صنعت خودرو که درباره همه صنایع بدون در نظر گرفتن تحریم‌ها دنبال می‌شود، اما اگر این اتفاق بیفتد ممکن است گشایش‌هایی در این عرصه صورت بگیرد و کمک‌کننده باشد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر