کد خبر: ۹۴۵۷
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
براساس گزارش ساماندهی نیروی انسانی در عموم استان‌ها کمبود معلم وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کمبود معلم برای بازگشایی مدارس وجود ندارد، بر تزریق واکسیناسیون دانش آموزان و رعایت نکات ایمنی برای بازگشایی مدارس تاکید کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، یوسف نوری امروز پس از تزریق دز یادآور واکسن در مرکز بهداشت مقیمیان اظهار کرد: براساس گزارش ساماندهی نیروی انسانی در عموم استان‌ها کمبود معلم وجود ندارد، کسری معلم در تعداد اندکی از استان‌ها وجود داشت که روش‌های تامین هم از طریق اضافه تدریس همکاران شاغل و نیرو‌های خرید خدماتی ما است و اگر هم نیاز باشد، برای کلاس‌های بی معلم نیرو جذب می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره توصیه رعایت نکات ایمنی به دانش آموزان برای بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: توصیه می‌شود که واکسن برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال تزریق شود، البته واکسیناسیون دانش آموزان پایین ۱۲ سال هم که امری اختیاری است، انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش: کمبود معلم برای مهرماه وجود ندارد

نوری با بیان اینکه همچنین رعایت مسائل بهداشتی در کلاس درس حائز اهمیت است، ادامه داد: بحث ایجاد تهویه مناسب در کلاس‌ها و رعایت پروتکل‌های مربوط به این ویروس باید مورد توجه باشد.

وی یادآور شد: امروز تزریق دز یادآور را انجام دادم، همکاران فرهنگی با توجه به جمعیت زیاد در مدارس توصیه می‌شود، دز یادآور را تزریق کنند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: وزارت بهداشت و درمان همکاری خوبی در راستای واکسیناسیون با فرهنگیان و دانش آموزان دارند، همچنین دانش‌آموزان موارد بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت کنند.

نوری ادامه داد: همچنین افراد مبتلا هم براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت در جامعه عمل کنند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر