کد خبر: ۲۶۲۲
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده نهایی حدود ۲۹تا ۳۰ هزار تومان است.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با تاکید بر لزوم اصلاح قیمت مصوب مرغ، گفت: قیمت واقعی مرغ برای مصرف کنندگان بین ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از مهر، حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر تعیین سهمیه نهاده‌های دامی برای مرغداران در سامانه بازارگاه با تاخیر انجام می‌شد، گفت: در هفته جاری این روند بهبود یافته و با سرعت بسیار خوبی انجام می‌شود.

قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده ۳۰ هزار تومان است

وی در بخش دیگری از سخنان خود بازار مرغ را طی هفته‌های اخیر با ثبات اعلام کرد و افزود: تغییر خاصی در بازار مرغ اتفاق نیفتاده است.

اسدالله نژاد درباره اینکه قیمت مرغ در بازار تهران حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است، گفت: قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده نهایی حدود ۲۹تا ۳۰ هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ زنده بیش از ۲۰ هزار تومان است، افزود: فعلا بحثی درباره اصلاح قیمت مرغ مطرح نیست و قیمت این کالا با توجه به اینکه نرخ مصوب آن هیچ تناسبی با قیمت تمام شده تولید ندارد، باید هر چه سریع‌تر اصلاح شود.

اسدالله نژاد در ادامه با بیان اینکه نیاز کشور در شرایط فعلی به جوجه ریزی ۱۳۰ میلیون قطعه است، گفت: با اینحال میزان جوجه ریزی انجام شده حدود ۱۱۷ میلیون قطعه است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر