کد خبر: ۳۱۵۲
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶
جعفر میعادفر درباره برنامه سازمان اورژانس کشور برای نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: در کل کشور برنامه‌های متفاوتی را در پیش داریم.

رئیس سازمان اورژانس کشور بخشی از برنامه این سازمان برای نیمه دوم سال جاری را تشریح کرد و از افزایش اتوبوس آمبولانس و موتورلانس‌های اورژانس خبر داد.

به گزرش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، جعفر میعادفر درباره برنامه سازمان اورژانس کشور برای نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: در کل کشور برنامه‌های متفاوتی را در پیش داریم.

برنامه سازمان اورژانس کشور برای نیمه دوم سال تشریح شد

وی ادامه داد: طی روز‌های گذشته برنامه‌ای را در خصوص تولید اتوبوس آمبولانس داشتیم که با همکاری ایران خودرو دیزل اقدامات مربوط به شاسی آن انجام شده و در حال انتقال به یک شرکت آمبولانس ساز داخلی است که تبدیل به آمبولانس شود.
انتظار داریم که برای امداد نوروزی به ناوگانمان افزوده شود تا برای استقرار در میادین و.. از آن استقاده شود؛ چرا که هر اتوبوس آمبولانس حدود ۱۰ مصدوم را منتقل می‌کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: در خصوص گسترش موتورلانس استان‌ها نیز برای ۱۰ کلانشهر کشور برنامه‌هایی داریم که موتورلانس تهیه کنیم. در کلانشهر‌ها با ترافیک جدی رو به رو هستیم. خوشبختانه در تهران اقداماتی انجام شده و جا دارد که اقدامات گسترده تری صورت گیرد، اما در حال حاضر حدود ۱۶۰ دستگاه موتورلانس فعال است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد باید موتولانس تقویت شود تا زمانی که به محل می‌رسد اقدامات اولیه را انجام دهد تا درخواست دهنده و خانواده اش آرامش پیدا کنند و پس از آن آمبولانس برسد.

وی گفت: در دیگر برنامه‌های کلان بحث آموزش پرسنل و مهارت پرسنل نیز بسیار مهم است؛ ما حدود ۲۰ هزار نفر در استان‌های کشور جمعیت داریم و حوزه آموزش اقدام اساسی را می‌طلبد. همچنین تجهیز اسکیل لب‌ها و محل‌هایی که مانکن‌های آموزشی در آن موجود است باید تقویت شود.

میعادفر تاکید کرد: در هشت قطب کشور نیاز به دیسپچ‌های تخصصی داریم که بتوانیم برنامه ۲۴۷ و ۷۲۴ را در استان‌ها نیز گسترش دهیم.

وی در پاسخ به اینکه برنامه‌های اورژانس تهران و مترو که قرار بود از پیش صورت گیرد به چه نتیجه‌ای خواهد رسید؟ گفت: از سوی اورژانس تهران بررسی و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر