کد خبر: ۳۵۲۸
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
«سایه سیاه» تهدید کرده اگر اسرائیلی‌ها با آن‌ها تماس نگیرند، داده‌های بیشتری را منتشر خواهد کرد.

گروه هکر ایرانی «سایه سیاه» روز شنبه ۳۰ اکتبر اطلاعات خطوط اتوبوسرانی کَویم اسرائیل را در شبکه تلگرام منتشر کرد. یک روز پیش از آن این گروه اعلام کرده بود سرور شرکت خدمات اینترنتی «سایبرسرو» اسرائیل را هک کرده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، روزنامه ژروزلم پست در گزارشی نوشت این گروه هکری در یک پست تلگرامی با انتشار تصویری که نشانگر دیتابیس داده‌های شخصی شهروندان اسرائیلی است اعلام کرد: «آن‌ها با ما تماس نگرفتند... بنابراین نخستین داده‌ها را اینجا ببینید!»

«سایه سیاه» تهدید کرده اگر اسرائیلی‌ها با آن‌ها تماس نگیرند، داده‌های بیشتری را منتشر خواهد کرد.

گروه هکر ایرانی «سایه سیاه» اطلاعات هزاران اسرائیلی را بدست آوردند

«سایه سیاه» پیش از این و در سال ۲۰۲۰ شرکت خدمات بیمه خودروی «شیربیت» اسرائیل را هک کرده بود. هکر‌های ایرانی تهدید کرده بودند اگر ۵۰ بیت‌کوین (معادل یک میلیون دلار) دریافت نکند، داده‌های کاربران را افشا می‌کند.

«سایبرسرو» یک یک شرکت میزبان (هاستینگ) وب است که برای شرکت‌های دیگر، خدمات سرور و ذخیره داده‌ها را انجام می‌دهد.

ژروزلم پست می‌گوید هکر‌های سایه سیاه هم‌اکنون به داده‌های شرکت‌های تجاری مختلف از کمپانی خدمات مسافربری پگاسوس گرفته تا شرکت اتوبوس دان و حتی موزه کودکان اسرائیل دسترسی دارند.

گروه هکر ایرانی «سایه سیاه» اطلاعات هزاران اسرائیلی را بدست آوردند

ژروزلم پست نوشته یکی از موارد نگران‌کننده آن است که سایبرسرو، مسئول توسعه یک سایت یاریابی «اتریف»، مخصوص اقلیت‌های جنسی (لزبین، گی، دوجنسی، ترانس و کوئیر) است. این به آن معنی است که هم‌اکنون داده‌های شخصی کاربران این سایت در اختیار هکر‌های «سایه سیاه» قرار دارد و آن‌ها می‌توانند اطلاعات آن‌ها را افشا کنند.» سایت اتریف هم‌اکنون خارج از دسترس است.

به گزارش ژروزلم پست، هکر‌های ایرانی در پیام خود نوشته اند «سلام دوباره! برای شما خبری داریم. احتمالا امروز نمی‌توانید به سایت‌های زیادی متصل شوید. ما به سایبرسرو و مشتریانش آسیب وارد کرده‌ایم. شاید این سوال برایتان مطرح باشد که داده‌ها چه می‌شوند؟ طبق معمول، اطلاعات زیادی داریم. اگر نمی‌خواهید آن‌ها را فاش کنیم، خیلی زود با ما تماس بگیرید»

وب‌سایت‌های هک شده از زمان اعلام حمله سایبری تاکنون خارج از دسترس هستند. از قرار معلوم هکر‌ها سرور‌های «سایبرسرو» را خاموش کرده‌اند و به این ترتیب، وب‌سایت‌های مشتریان این هاوستینگ، پیام نقص فنی می‌دهند و دسترسی به آن‌ها ممکن نیست.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر