کد خبر: ۳۵۸۳
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
وزارت نفت باید حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت عوارض آلایندگی به خوزستان اختصاص دهد، اما از این کار قانونی امتناع کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت باید حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت عوارض آلایندگی به خوزستان اختصاص دهد، اما از این کار قانونی امتناع کرده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر روز یکشنبه خود و اعضای کمیسیون عمران به استان خوزستان اظهار کرد: حسب وظیفه نظارتی کمیسیون و دستور رئیس مجلس شورای اسلامی، در خوزستان حضور پیدا کردیم و از منطقه زلزله‌زده اندیکا بازدید کردیم؛ در این مناطق آواربرداری آغاز شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس: وزارت نفت از اجرای قانون امتناع کرده است

وی افزود: جمعیت هلال احمر به منظور اسکان موقت این افراد، چادر‌هایی در اختیار مردم قرار داده است که مقرر شد چادر‌های بیشتری در اختیار مردم قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حداکثر تا یک ماه یک آینده حدود ۳۰۰ واحد ساختمانی به صورت پیش‌ساخته برای اسکان دائم مردم در منطقه مستقر می‌شود.

رضایی کوچی گفت: آب شرب و جاده دسترسی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که صبح روز دوشنبه گزارش کامل و جامعی با حضور رئیس مجلس، وزیر کشور، وزیر نیرو و وزیر راه و شهرسازی ارائه شود و عملیات بازسازی و اسکان دائم مردم تسریع یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از مناطق حاشیه‌ای اهواز، بیان کرد: جمعیت فراوانی از مردم اهواز با مشکل دفع آب‌های سطحی در معابر مواجه هستند.

با پیگیری مجلس شورای اسلامی قرارداد یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی توسط وزارت نیرو با قرارگاه خاتم الانبیاء منعقد و اجرای پروژه دفع فاضلاب و آب‌های سطحی اهواز با همکاری شهرداری آغاز شده است که قسمتی از اهواز را پوشش می‌دهد.

وی افزود: برای اجرای کامل این پروژه، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در حال تلاش هستیم از منابع دیگری اعتبارات تامین شود تا این پروژه تکمیل شود. این مساله در هفته آینده در کمیسیون عمران با حضور وزاری مربوطه با جدیت پیگیری می‌شود.

رضایی کوچی با بین اینکه بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای زیادی نیازمند حمایت دولت هستند، بیان کرد: شهرداری برای کمک به سامان‌دهی بافت فرسوده و حاشیه‌ای اهواز کار را آغاز کرده است، اما به دلیل گستردگی نیروی انسانی در شهرداری اهواز منابع کفاف نمی‌دهد و برای این کار مجبور هستیم از منابع دولتی استفاده کنیم. امیدواریم با کمک دولت و تخصیص اعتبارات، به شهرداری اهواز کمک شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نفت باید حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت عوارض آلایندگی به خوزستان اختصاص دهد، اما از این کار قانونی امتناع کرده است؛ این مساله نیز هفته آینده با حضور وزیر نفت در کمیسیون عمران پیگیری می‌شود، زیرا تامین این رقم بسیاری از مشکلات استان خوزستان را حل می‌کند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر