کد خبر: ۳۶۶۶
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
سپاه پاسداران:
تصاویر شفاف، گویا و غیر قابل انکار این رخداد تا ساعتی دیگر در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه در شکست عملیات سرقت دریایی نفت ایران از سوی نیروی دریایی ارتش تروریست آمریکا، اعلام کرد: تصاویر شفاف، گویا و غیر قابل انکار این رخداد تا ساعتی دیگر در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است: با اقدام به موقع و و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا برای سرقت نفت جمهوری‌ اسلامی ایران در دریای عمان ناکام ماند.

تصاویر برخورد نیروی دریایی سپاه با ناو‌های آمریکایی منتشر می‌شود

این اطلاعیه افزود: آمریکایی‌ها در این اقدام یک نفتکش حامل نفت ایران را در آب‌های دریای عمان سرقت کردند و با انتقال محموله نفت به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه در ناکام سازی این عملیات، خاطرنشان کرد: رزمندگان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش حامل نفت سرقت شده آن را تصرف و به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

این اطلاعیه یادآور شد: نیرو‌های ارتش تروریست آمریکا در ادامه با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه جان برکفان نیروی دریایی سپاه ناکام ماندند.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش نافرجام مجدد آمریکایی‌ها برای تقویت توان خود با استفاده از استعداد بیشتر و گسیل چند ناو جنگی دیگر برای سد کردن مسیر حرکت نفتکش آمده است: آمریکایی‌ها با درک آمادگی و قاطعیت رزمندگان شجاع و غیرتمند نیروی دریایی سپاه برای رویارویی با هر نوع ماجراجویی و تهدید علیه منافع ملت ایران از ادامه ماجرا منصرف و منطقه را ترک کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی کل سپاه این نفتکش در ساعت ۸ صبح سوم آبان ماه ۱۴۰۰ در آب‌های سرزمینی ایران اسلامی در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است.

روابط عمومی کل سپاه در پایان افزود: تصاویر شفاف، گویا و غیر قابل انکار این رخداد تا ساعتی دیگر در اختیار رسانه‌های گروهی قرار خواهد گرفت.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر