کد خبر: ۳۷۷۸
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۴
سخنگوی حزب اتحاد ملی فرانسه درباره پناهجویان گرفتار در مرز بلاروس و لهستان گفت: باید این پناهجویان گرفتار در مرز از سرما بمیرند.

سخنان جولیان ادول، سخنگوی حزب اتحاد ملی فرانسه درباره پناهجویان گرفتار در مرز بلاروس و لهستان واکنش‌های گسترده‌ای را در فرانسه برانگیخت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، آقای ادول که به نمایندگی از حزب اتحاد ملی، راستگرایان افراطی فرانسه در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرده بود در پاسخ به خبرنگار شبکه «ب اف ام تی وی» دو بار تکرار کرد که «باید این پناهجویان گرفتار در مرز از سرما بمیرند.»

سخنگوی حزب راست افراطی فرانسه: باید بگذاریم پناهجویان در مرز لهستان از سرما بمیرند

جولیان ادول در حالی که تاکید داشت که در میان بیش از دو هزار پناهجوی گرفتار در مرز بلاروس و لهستان «صد‌ها فرد خطرناک برای اروپا» وجود دارند و دو بار در پاسخ به سوال مجری که پرسید «آیا با این وجود باید بگذاریم این انسان‌ها در سرما جان بدهند؟ پاسخ داد: «بله. بله.»

او تنها پس از تاکید مجری در بار سوم بود که گفت: «نمی گویم بمیرند، ولی می‌گویم باید آن‌ها را از مرز اتحادیه اروپا به هر قیمتی دور نگاه داشت. چرا که بسیار خطرناک هستند.»

سخنان این سیاستمدار راستگرای افراطی در حالی است که به گفته سازمان‌های حقوق بشری لهستان تنها در ۲۴ ساعت گذشته دست کم دو نفر، یک نوجوان ۱۴ ساله و یک فرد بزرگسال بدلیل سرما در مرز لهستان و بلاروس جان باخته‌اند. آمار‌ها نشان می‌دهد که شمار قربانیان هفته‌های اخیر در مرز دو کشور از ۱۰ نفر فراتر رفته است.

فرانسه یکی از اصلی‌ترین طراحان منشور حقوق بشر سازمان ملل است و جمهوریخواهان فرانسوی بیش از دو قرن است که این کشور را «کانون حقوق بشر جهان» می‌دانند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر