کد خبر: ۴۷۶۷
۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
متقاضیان در تهران می‌توانند از چند گزینه برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن استفاده کنند؛ نخست به شیوه خودمالکی، به این مفهوم که برای ساخت‌و ساز‌ها چه به صورت انبوه چه عادی در بافت فرسوده یا ... از وام نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مهلت ثبت‌ نام در سامانه نهضت ملی مسکن روز ۱۵ دی‌ماه به پایان می‌رسد و نسبت به ادامه مراحل ثبت‌ نام افراد واجد شرایط اطلاع‌ رسانی پیامکی انجام خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، «محمود محمودزاده» درباره اینکه آیا امکان تمدید زمان ثبت‌ نام مسکن ملی برای تهرانی‌ها وجود دارد، افزود: مهلت ثبت‌نام در سامانه نهضت ملی مسکن روز ۱۵ دی‌ماه به پایان می‌رسد و برای تهران نیز اکنون ظرفیت جدیدی مدنظر قرار نگرفته است.

وی توضیح‌ داد: متقاضیان در تهران می‌توانند از چند گزینه برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن استفاده کنند؛ نخست به شیوه خودمالکی، به این مفهوم که برای ساخت‌و ساز‌ها چه به صورت انبوه چه عادی در بافت فرسوده یا ... از وام نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

محمود محمودزاده: مهلت ثبت‌ نام نهضت ملی مسکن ۸ روز دیگر به پایان می‌رسد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بدین صورت خودمالکان می‌توانند وام ۴۵۰ میلیون تومانی را در تهران برای ساخت هر طبقه دریافت کنند که این رقم در کلان‌شهر‌ها ۴۰۰ میلیون، در مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون، سایر شهر‌های کشور ۳۰۰ میلیون و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه‌ داد: گزینه دوم، استفاده از مکان‌هایی است که دولت در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند که در کلان‌شهر‌ها به دلایل مختلف از جمله سیاست کنترل جمعیت و نبودن زمین دولتی کافی، تامین مسکن به شهر‌های جدید منتقل شده است.

محمودزاده گفت: بر این اساس متقاضیان تهرانی ثبت‌ نام خود را در شهر‌های جدید اطراف تهران تا ۱۵ دی‌ماه ادامه دهند ضمن اینکه در آینده نزدیک ساخت دو شهرک جدید در حومه تهران و الحاق آن به طرح نهضت ملی مسکن اضافه خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر