کد خبر: ۴۹۶۵
۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
برخی طرف‌های خارجی با سوء استفاده از شرایط، درصدد دامن زدن به ناآرامی‌ها و ایجاد بی ثباتی دراین کشور هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحولات قزاقستان گفت: روشن است تحولات جاری در قزاقستان یک موضوع داخلی است، اما برخی طرف‌های خارجی با سوء استفاده از شرایط، درصدد دامن زدن به ناآرامی‌ها و ایجاد بی ثباتی دراین کشور هستند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت تحولات در قزاقستان اظهار داشت: همانطور که پیشتر هم تاکید شد ثبات و امنیت در قزاقستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لذا امیدواریم روند بازگشت آرامش به آن کشور هرچه بیشتر تسریع گردد.

سعید خطیب زاده: کشور‌های خارجی به دنبال به بی ثباتی در قزاقستان هستند

سخنگوی وزارت خارجه در پایان ابراز اطمینان کرد که دولت و ملت فهیم کشور دوست، برادر و همسایه ما با اتحاد داخلی پاسخ مناسب را به تلاش‌های بدخواهان خارجی خواهند داد.

ناآرامی‌های قزاقستان از چهار روز پیش به دنبال اعتراضات شهروندان قزاق به افزایش بهای گاز در شهر‌های آلماتی و بندر اوکتاو آغاز شد که به مناطق دیگر این کشور آسیای مرکزی گسترش یافت و به دنبال آن طی شبانه روز گذشته ۱۳ پلیس قزاق کشته، دست کم ۳۰۰ پلیس و نظامی نیز مجروح و حدود ۴۰۰ تن از شهروندان معترض نیز در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده اند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر