کد خبر: ۵۰۰۵
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
محمدباقر قالیباف:
مردم باید بدانند در رابطه با معیشت به خصوص کالا‌های اساسی، حتما سیاست‌های جبرانی که در قالب ارز بوده را به صورت مستقیم در کالا‌های اساسی، پیش بینی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه محرومیت زدایی، تولید و اشتغال از دغدغه‌های مجلس است، گفت: اولویت مجلس در بحث رویکرد جبرانی در کالا‌های اساسی، سیاست پلکانی است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، پس از رأی موافق نمایندگان به کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱، ضمن تشکر از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف و دولت درباره کلیات لایحه بودجه، گفت: بدون شک سند بودجه، سندی برای زندگی مردم و دولت است، لذا مردم باید بدانند که در کلیات بودجه به ویژه بحث ارز ترجیحی و در رابطه با معیشت به خصوص کالا‌های اساسی، حتما سیاست‌های جبرانی که در قالب ارز بوده را به صورت مستقیم در کالا‌های اساسی، پیش بینی می‌شود تا در زندگی مردم تأثیری نداشته باشد و حتما آن را جبران خواهیم کرد.

برای حذف ارز ترجیحی باید سیاست‌های حمایت از معیشت مردم در نظر گرفته شود

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حوزه‌های محرومیت زدایی، تولید و اشتغال از دغدغه‌های ماست و در حوزه‌های زیرساخت ها، دانش بنیان‌ها و پروژه‌های نیمه تمام و پیشران‌های اقتصادی توجه لازم را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی در برنامه دولت قرار دارد، افزود: همه تلاش ما این است این مهم زمانی اتفاق بیفتد که مطمئن باشیم معیشت مردم تضمین شده است و حتما در بحث سیاست‌های جبرانی در کالا‌های اساسی، سیاست پلکانی از اولویت‌های مجلس خواهد بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر