کد خبر: ۷۶۹۱
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
اکثریت اعضای مجلس سنای آمریکا به لایحه آیین نامه‌ای پیشنهادی جیمز لنکفورد، سناتور جمهوری خواه، مبنی بر لزوم باقی ماندن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور رای مثبت داد.

اکثریت اعضای مجلس سنای آمریکا به لایحه آیین نامه‌ای پیشنهادی جیمز لنکفورد، سناتور جمهوری‌ خواه، مبنی بر لزوم باقی ماندن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور رای مثبت داد.

به گزارش اکوپل نیوز، این لایحه که با ۶۶ رای مثبت در مقابل ۲۳ رای منفی به تصویب سنا رسید از دولت بایدن می‌خواهد در صورت بازگشت آمریکا به برجام، سپاه پاسداران همچنان در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا باقی بماند.

بر اساس این لایحه، هر توافقی که با ایران انجام شود باید سه نگرانی عمده سنای آمریکا در آن لحاظ شود.

رای مثبت مجلس سنای آمریکا به لایحه باقی ماندن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی

این سه مورد شامل «لزوم توقف اقدامات خرابکارانه و ضد ثبات جمهوری اسلامی در منطقه، ادامه تحریم‌های آمریکا علیه سپاه پاسداران و باقی ماندن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی» است.

پپش‌تر در روز چهارشنبه نیز، نمایندگان سنای آمریکا طرح پیشنهادی تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه، را درباره لزوم اعمال تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه بانک مرکزی ایران با ۸۶ رای موافق و ۱۲ رای مخالف، تصویب کرد.

این طرح خواستار شناسایی حوزه‌های اصلی همکاری‌های دیپلماتیک، انرژی، زیرساختی، بانکی، اقتصادی، نظامی و فضایی بین ایران شده تا آمریکا بتواند از طریق تحریم‌های مرتبط با تروریسم که علیه بانک مرکزی و سپاه پاسداران وضع شده، این همکاری‌های را به حداقل برساند.

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره تا کنون طی چندین نامه و طرح مخالفت خود را با اقدام احتمالی بایدن در راستای احیای برجام برای خارج کردن سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی اعلام کرده‌اند.

این نمایندگان از جو بایدن خواسته‌اند تا سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج نکند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر