کد خبر: ۷۷۴۱
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
نیازی به صدور کارت جدید و افتتاح حساب بانکی جدید نیست و خرید با کارت بانکی فعلی افراد صورت می‌گیرد و هر شخص با تمام کارت بانکی که دارد می‌تواند نسبت به این امر اقدام کند

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: نیازی به کارت جدید و افتتاح حساب مجدد برای خرید یارانه‌ای نان نیست.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان با اشاره به آخرین اقدامات برای پرداخت یارانه نان به مردم، گفت: با توجه به اینکه درخصوص اختصاص یارانه در نقطه خرید به مردم نیازمندی مطرح شده است با همکاری وزارتخانه‌های ذی ربط، سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها زیرساختی را طراحی کردیم.

وی افزود: این زیرساخت اینگونه طراحی شده که هنگامی که خرید به حالت عادی انجام شود، هیچ تفاوتی در نحوه پرداخت حاصل نمی‌شود، اما اگر آن خرید متعلق به کالا‌های اساسی مشمول یارانه باشد، تراکنش در مرکز وارد سوییچی می‌شود و این کنترل بر روی پرداخت انجام می‌شود که آیا خرید مذکور متعلق به شخصی است که یارانه دارد یا خیر. در صورتی که فرد مشمول یارانه باشد، بخشی از هزینه از حساب فعلی شخص و بخش دیگر از حساب یارانه‌ای که برای این کار اختصاص داده شده است؛ کسر می‌شود.

به گفته محرمیان در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ دستگاه پذیرنده (POS) در نانوایی‌های استان زنجان برای اجرای این طرح وجود دارد، گفت: البته این مسیر برای کل نانوایی‌های کشور که تعداد آن‌ها حدود ۸۰ هزار هستند، اجرایی می‌شود.

نیازی به کارت جدید و افتتاح حساب برای خرید یارانه‌ای نان نیست

به گفته این مقام مسئول در بانک مرکزی، در این خصوص نیازی به صدور کارت جدید و افتتاح حساب بانکی جدید نیست و خرید با کارت بانکی فعلی افراد صورت می‌گیرد و هر شخص با تمام کارت بانکی که دارد می‌تواند نسبت به این امر اقدام کند

مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه به صورت آزمایشی این طرح در یک شهرستان اجرایی شده است، تصریح کرد: پیش از عید در یکی از شهرستان این مهم به صورت آزمایشی اجرایی شده و در حال حاضر نیز عملیاتی شده است. البته تنها تست‌های فناوری در این زمینه انجام شده است و موردی نبوده است که نیاز به اعلان عمومی داشته باشد، ولی در حال حاضر نیز این امر در حال انجام است و دو ماه است که عملیاتی شده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه زیرساخت شبکه بانکی از آمادگی کافی برای اجرای طرح یاد شده برخوردار است، گفت: زیرساخت موجود کافی است، اما باتوجه به اینکه سیاست‌های مربوط به کالا‌های مختلف و یارانه‌ای که تخصیص داده می‌شود، ممکن است براساس اجرای آزمایشی دستخوش تغییراتی شود، طبیعتاً این تغییرات باید بر روی شبکه اعمال شود، اما زیرساخت آماده است.

وی درخصوص نحوه تسویه با نانوا خاطرنشان کرد: به لحاظ تسویه‌ای که با فرد نانوا انجام می‌شود، تغییری نخواهیم داشت، به عبارت دیگر تسویه با فرد نانوا و کل مبلغی که مقرر است به حساب وی واریز شود در همان سیکل‌های پایا که در حال حاضر به صورت روزانه انجام می‌شود، به همان روال صورت می‌گیرد.

دکتر محرمیان افزود: همچنین درخصوص نانوایی‌هایی که ممکن است دسترسی هایشان ضعیف باشد، هماهنگی‌های لازم با وزارت ارتباطات انجام خواهد شد، تا به سرعت به دستگاه‌های پذیرنده (POS) تجهیز شوند. چراکه در حال حاضر موضوع گفت وگوی ما درباره نانوایی‌هایی است که به دستگاه‌های پذیرنده (POS) مجهزند و ارتباط لازم وجود دارد و طبیعتاً در مواردی که مشکلی وجود دارد، تقویت‌های لازم انجام می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر